3 FALA CBT – TECHNIKI COMPASSION FOCUSED THERAPY W PRACY NAD LĘKIEM I WEWNĘTRZNYM KRYTYKIEM

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 6 grudnia 2022 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00


„Jest mi za siebie tak wstyd”
„Wiem, że sobie z tym nie poradzę, nawet nie będę zaczynać”
„Nikt nie jest wobec mnie tak krytyczny, jak ja wobec siebie”
Czy takie zdania (lub podobne) zdarza Ci się słyszeć od Pacjentów w gabinecie? Masz poczucie, że głównym problemem niektórych osób, którym pomagasz, jest destrukcyjny wstyd, lęk i mechanizm samokrytycyzmu?

Jeśli tak – zapisz się na nasze szkolenie i przekonaj, jak ogromną pomocą są techniki Compassion Focused Therapy w pracy z Pacjentami z zaburzeniami lękowymi, z tzw. Wewnętrznym Krytykiem i wieloma innymi trudnościami.

Terapia skoncentrowana na współczuciu wywodzi się z tzw. trzeciej fali CBT. Jej podstawy teoretyczne uwzględniają najnowszą wiedzę z zakresu neuronauki, psychologii ewolucyjnej i teorii przywiązania. Jej głównym celem jest wspieranie Pacjenta w rozwijaniu w stosunku do siebie tzw. postawy samowspółczucia. Jak dowodzą liczne badania – pozwala ona znacznie lepiej radzić sobie ze złością, smutkiem i niepokojem, a także wspiera w budowaniu zdrowej samooceny i wartościowych relacji z innymi ludźmi.


Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką samowspółczucia i jego wpływu na stan psychiczny – psychologów i studentów psychologii, lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, pracowników pomocy społecznej, terapeutów środowiskowych, asystentów zdrowienia i innych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


W trakcie szkolenia skupimy się na możliwościach wykorzystania CFT w pracy z lękiem i Wewnętrznym Krytykiem. Wiedzę zdobytą na webinarze będziesz jednak m_gł/a wykorzystać także w pracy z osobami mierzącymi się z innymi trudnościami – jak również we własnym życiu 😊

Praktyczny program szkolenia

1. Czym jest samowspółczucie? Rozumienie, identyfikacja i akceptacja trudnych stanów emocjonalnych

2. Jak samowspółczucie może pomóc Twojemu Pacjentowi w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem – i jak mądrze wspierać go w rozwijaniu współczującej postawy?

3. Jak wykorzystywać techniki wyobrażeniowo-doświadczeniowe w pracy nad osłabieniem roli Wewnętrznego Krytyka?

4. Jak praktykowanie samowspółczucia może wpłynąć na relacje Twojego Pacjenta z innymi i zmniejszyć jego tendencje do samoizolacji?


Szkolenie poprowadzi mgr Tamara Woźniak

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, specjalista psychoonkolog kliniczny. Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, a następnie realizowała kolejne studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii schematów, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) i skoncentrowanej na emocjach (EFT). W codziennej pracy z Pacjentami stosuje przede wszystkim techniki zaczerpnięte z nurtów trzeciej fali CBT – DBT, ACT, CFT, EFT, TSR oraz terapii schematu. Czytaj więcej…

Co zyskam, wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]