Objawy lękowe należą do najpowszechniejszych problemów spotykanych w praktyce psychiatrycznej. W ich przypadku lekarz może wybierać spośród bardzo szerokiego wachlarza leków, a benzodiazepiny to jedne z najczęściej używanych. Stosowanie leków z tej grupy uchodzi za bardzo skuteczne, przynoszące Pacjentowi natychmiastową ulgę, ale i niosące za sobą ryzyko - nie tylko związane z potencjałem uzale$niającym. Prawdopodobnie każdy psychiatra zetknął się w swojej praktyce z Pacjentem(-ką), który doświadcza zaburzeń funkcji poznawczych wskutek przewlekłego używania BDZ lub tzw. lęku z odbicia po odstawieniu. W rozmowach z lekarzami często słyszymy też, że mierzycie się z wątpliwościami, kiedy wdrożenie benzodiazepin będzie bezpieczne dla Pacjenta(-ki) - nie nasili innych objawów zaburzeń zdrowia psychicznego czy tendencji autodestrukcyjnych. Program nadchodzącego szkolenia dr n.med. Piotra Wierzbińskiego został opracowany na podstawie wnikliwej analizy potrzeb psychiatrów - to praktyczne kompendium wskazówek i najnowszych wytycznych. Uzyskasz odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i dowiesz się, jak prowadzić bezpieczne leczenie BDZ oraz jak reagować w obliczu trudności.
Webinar jest nieodpłatny - zwiększamy dostęp do rzetelnej, najnowszej wiedzy medycznej. Zapraszamy wszystkich lekarzy, którzy chcą zdobyć, uporządkować lub zrewidować swoją wiedzę dot. leczenia przy użyciu benzodiazepin
lekarz specjalista psychiatra z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, autor ponad 70 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych prezentowanych na konferencjach w Polsce i za granicą. W latach 2006-2014 piastował stanowisko asystenta w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a obecnie prowadzi własną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego odbył cykl wyjazdów szkoleniowych do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie we Włoszech.
Jego obecne zainteresowania naukowe i tematyka publikacji skupiają się m.in. dookoła tematyki epidemiologii i farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, suicydologii oraz zagadnień z pogranicza medycyny somatycznej i psychiatrii. Organizator ogólnopolskich konferencji “Psychiatria w Pytaniach i Odpowiedziach” oraz “Psychiatria dla POZ”. Prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności z zakresu epidemiologii, diagnostyki i leczenia farmakologicznego chorób i zaburzeń psychicznych. Jest współautorem książek, wydawanych m.in. nakładem Wydawnictwa PZWL: „Depresja 2016” , „Depresja 2017”, „Farmakoterapia w Psychiatrii Ambulatoryjnej”, „Kompendium kwetiapiny”, „Kompendium kwetiapiny cz. II” oraz „Dopingu w sporcie”. W wolnych chwilach uprawia sport - jest pasjonatem koszykówki, wielokrotnym uczestnikiem i medalistą Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich.
Dostęp zawiera:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 30 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Platformy PsychoMedic.edu.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]