Jeśli nie znasz odpowiedzi na choć jedno z tych pytań, zapisz się na nasze fundamentalne szkolenie 🙂 Wyposażymy Cię w wiedzę, którą powinien posiadać każdy specjalista zdrowia psychicznego - niezależnie od nurtu czy stosowanych metod pracy.
Otyłość to problem występujący na całym świecie. W Polsce staje się on coraz bardziej powszechny: Narodowy Fundusz Zdrowia podaje, że nadwagę może mieć już nawet 60% naszych rodaków, a otyłych jest ok. 25% Polaków i szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat ten odsetek wzrośnie do 30%. Wiele osób otyłych doświadcza szeregu konsekwencji choroby i zgłasza się po wsparcie do psychologa lub psychoterapeuty.
Jak pomóc Pacjentowi(-ce), który(-a) doświadcza tzw. fatshamingu i ostracyzmu ze strony swojego otoczenia?
Jak wesprzeć Pacjenta(-kę), gdy decyduje się na farmakologiczne lub chirurgiczne leczenie otyłości?
Jak rozpoznać, czy elementy psychiki Pacjenta(-ki) - system przekonań, metody regulacji emocji, strategie radzenia sobie ze stresem - wpłynęły na powstanie choroby otyłościowej i utrzymywanie się jej objawów? A jeśli tak, to jak zmotywować Pacjenta(-kę) do pracy nad zmianą i uniknąć przy tym obwiniania?
To tylko niektóre wyzwania, jakie stoją przed specjalistami pracującymi z osobami doświadczającymi grubości lub otyłości. Nadchodzące szkolenie wyposaży Cię w uniwersalną wiedzę “ponad nurtami” i praktyczne wskazówki do pracy.
Ważnym elementem webinaru będzie case study - omówienie procesów terapeutycznych Pacjentów chorujących na otyłość, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zostały przerwane lub zakończyły się niepowodzeniem.
- stanie zdrowia psychicznego i ewentualnej psychopatologii,
- historii dietetycznej,
- stylu życia,
- zachowaniach żywieniowych (rola jedzenia w życiu pacjenta, zaburzone odżywianie),
- systemie przekonań,
- oczekiwaniach związanych z leczeniem,
- regulowaniu emocji i strategiach radzenia sobie ze stresem,
- motywacji do leczenia?
Na szkolenie zapraszamy przyszłych i obecnych specjalistów, którzy chcą wiedzieć, jak skutecznie wspierać osoby grube lub chorujące na otyłość: zwłaszcza psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów różnych nurtów (w trakcie kształcenia, dyplomowanych, certyfikowanych), lekarzy psychiatrów, gastrologów i pozostałych specjalności.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
Psycholożka specjalizująca się w pracy z Pacjentami przed i w trakcie chirurgicznego leczenia otyłości. Jest absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS i - jako pierwszy specjalista w Polsce - programu specjalizacyjnego z zakresu nauk bariatrycznych, po którym uzyskała certyfikat Amerykańskiego Towarzystwa Doradców Bariatrycznych. Obecnie współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim i Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie przygotowuje Pacjentów do zabiegu i wspiera w procesie wprowadzania zmian i utrzymywaniu uzyskanych rezultatów po operacji. W codziennej pracy wykorzystuje głównie techniki CBT, ACT i metody terapii prowokatywnej. Jest autorką kursów online wspierających osoby pozostające w błędnym kole odchudzania.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]