JAK POMAGAĆ PACJENTOM, U KTÓRYCH DEPRESJA PRZEJAWIA SIĘ AUTODESTRUKCJĄ? SZKOLENIE MISTRZOWSKIE

Certyfikowane szkolenie online

Depresja to nie tylko smutek! Zapisz się na szkolenie z Mistrzynią psychoterapii i terapii uzależnień, aby: 

nauczyć się diagnozowania depresji maskowanej nadużywaniem substancji psychoaktywnych, tendencjami do uzależnień behawioralnych lub izolowania się; 

poznać wskazówki profilaktyczne i terapeutyczne, które podniosą jakość życia Twojego Pacjenta z depresją i załagodzą jego tendencje autodestrukcyjne; 

wiedzieć, jak reagować na sytuacje, gdy objawy depresji lub uzależnienia okazują się związane z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości.

O depresji myślimy zazwyczaj przez pryzmat jej „typowych” objawów i kryteriów diagnostycznych: długotrwałego smutku, apatii, przygnębienia, postępującego zaniku zainteresowań, zahamowania aktywności. Wiele z tych objawów - w zaawansowanym stadium choroby - teoretycznie powinno być widocznych na pierwszy rzut oka. Ale gdybyśmy mieli stawiać diagnozę na podstawie zdjęć i wpisów w mediach społecznościowych, łatwo byłoby się pomylić. Wiele osób z ustawicznym uśmiechem na twarzy, wykwintnym drinkiem w dłoni, na zbiorowym selfie - tak naprawdę „trzyma się w pionie” wyłącznie dzięki lekom i regularnym sesjom psychoterapii.  Depresja ma wiele twarzy, a raczej ukrywa się pod wieloma maskami. Są nimi ucieczkowe sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami, traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości lub lękami przed realnymi bądź wyimaginowanymi nieszczęściami. Jak jednak podkreśla dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska - depresja nie musi być wyrokiem dożywocia! W trakcie profesjonalnej psychoterapii można skutecznie dotrzeć do jej źródeł i osłabić ich wpływ na sposób radzenia sobie z rzeczywistością. Nadchodzące webinarium będzie poświęcone diagnozie i terapii właśnie tej „maskowanej” postaci zaburzeń depresyjnych.

PRAKTYCZNY PROGRAM

1) Maski depresji - jak często występują? Jaką postać przybierają? Jakie nietypowe sygnały mogą świadczyć o tym, że nasz Pacjent zmaga się z zaburzeniami nastroju? 

2) Depresja męska i żeńska - co należy wiedzieć o obrazie klinicznym zaburzeń nastroju w zależności od płci? Jak uwzględniać te różnice w procesie diagnozy i terapii? 

3) Jak odróżnić w gabinecie depresję od uzależnienia, zaburzeń osobowości, pracoholizmu? O co pytać Pacjenta? Na jakie oznaki niewerbalne zwrócić uwagę? 

4) Z depresją, ale nie w depresji - praktyczne wytyczne do pracy z Pacjentami, u których depresja objawia się poprzez:

  • nadużywanie alkoholu, 
  • nadmierne korzystanie z telefonu, komputera, 
  • zaangażowanie w hazard w kasynie, zakładach sportowych, zdrapkach, totolotku, 
  • kompulsywne zachowania seksualne, 
  • stawianie pracy ponad relacje z bliskimi, zdrowie, wyższe wartości.

5) Wskazówki do pracy terapeutycznej z Pacjentami, u których depresja współwystępuje z traumą prostą lub złożoną


DLA KOGO?

Szkolenie zostało stworzone z myślą o wszystkich, którzy zawodowo zajmują się pomaganiem osobom doświadczającym różnych trudności psychicznych. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, terapeutów uzależnień, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, interwentów kryzysowych, pracowników szeroko pojętej pomocy społecznej - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza nasza Mistrzyni - dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska:

doktor psychologii, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień, nauczycielka akademicka, pisarka. Absolwentka studiów psychologicznych na Antioch University w Los Angeles (USA). Od blisko 40 lat pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Równolegle, od kilkudziesięciu lat, działa na rzecz rozwoju i popularyzowania wiedzy na temat terapii uzależnień, DDA i DDD - prowadziła zajęcia m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Łódzkim, w Akademii Pedagogicznej w Krakowie; jest aktywną członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Fundacji ABCXXI oraz Fundacji im. Stefana Batorego, gdzie koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. Spopularyzowała w Polsce uznaną na całym świecie strategię terapii uzależnień, tzw. Model Minnesota. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji i książek naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu psychologii. Otrzymała medal św. Jerzego za swoje osiągnięcia i wkład włożony w rozwój wiedzy psychologicznej, a także odznaczenie Ministra Sprawiedliwości za pracę z uzależnionymi w więzieniach.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Między miłością a miłością pozorną w psychoterapii" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Czego specjaliści zdrowia psychicznego mogą nauczyć się od profesora dietetyka? Najnowsze badania i trudne pytania" Prof. dr hab. n. med. Dariusz Włodarek "Dorosły Pacjent chce odebrać sobie życie - zalecenia dla psychologów i psychoterapeutów" prof. dr hab. n. med. Agnieszka Gmitrowicz "Trauma rozwojowa - jak skutecznie pomóc dziecku, integrując założenia neurobiologii i współczesnej psychoterapii?" dr Kamila Kuprowska-Stępień "Dziecko lub nastolatek chce odebrać sobie życie - procedury reagowania dla psychologów, terapeutów i pedagogów" mgr Małgorzata Łuba "Portale randkowe - drapieżnicy, ofiary i kryzys psychiczny" mgr Iwona Byśkiniewicz "Odpowiedzi na wyzwania w pracy z osobowością obsesyjno-kompulsywną" mgr Alicja Kubiak „Czy istnieje sposób na udaną psychoterapię?” prof. dr hab. n. hum. Czesław Czabała „Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi” mgr Martyna Czopowicz ”Kiedy ból psychiczny zmienia się w ból fizyczny – praca z Pacjentem z objawami psychosomatycznymi” dr n. hum. Magdalena Nowicka „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… – pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej” mgr Alicja Kubiak „Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym – jak zrozumieć różnice i relacje między nimi?” dr n. hum. Magdalena Nowicka „Wzbogać swój warsztat o techniki EMDR – prezentacja metody na przypadkach” dr n. społ. Maria Matynia „Terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline” mgr Paweł Górny
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]