Jak poprowadzić pierwsze spotkania z Pacjentem z podejrzeniem traumy złożonej? Na co zwrócić uwagę w procesie diagnozy różnicowej, aby postawić właściwe rozpoznanie? Jak budować relację terapeutyczną, która będzie prawdziwie uzdrawiająca dla Pacjenta? Jak korygować zakłócenia, które niemal na pewno się w niej pojawią? Jak wykorzystywać to, co dzieje się z terapeutą podczas sesji, do lepszego rozumienia Pacjenta i planowania interwencji terapeutycznych? Jak radzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w terapii osób z traumą złożoną? Na te i wiele, wiele innych pytań odpowie doświadczona psycholożka kliniczna i psychoterapeutka:
Jak wskazują doniesienia kliniczne, traumy wynikające z działań człowieka rodzą zdecydowanie bardziej dotkliwe skutki dla psychiki, niż traumy w wyniku katastrof naturalnych. Szczególnie poważne mogą być skutki tzw. relacji urazowych, czyli takich, w których doszło do przemocy, nadużycia lub zaniedbania ze strony drugiej osoby. Najczęściej są to relacje z opiekunami w dzieciństwie lub młodości. Niekiedy zdarza się, że dostrzegany i zgłaszany przez Pacjenta problem dotyczy (pozornie) zupełnie innego obszaru, np. trudności w rozwoju osobistym czy budowania trwałego, bliskiego związku. Jednak nawet te traumatyczne wspomnienia, które zostały zepchnięte w niepamięć, silnie uszkadzają psychikę i odbijają się echem przez wiele lat.
Jak więc profesjonalnie pomagać Pacjentom ze złożonymi urazami relacyjnymi?
W pracy terapeutycznej z takimi osobami przydatne może okazać się myślenie psychodynamiczne i techniki zaczerpnięte z tego podejścia. W trakcie szkolenia dowiesz się, jak wykorzystywać dorobek terapii psychodynamicznej, prowadząc Pacjentów po złożonych przejściach traumatycznych. Poznasz konkretne wskazówki do prowadzenia diagnozy i poszczególnych etapów terapii.
Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zainteresowanych tematyką diagnozy i leczenia traumy złożonej/cPTSD - zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, psychotraumatologów, interwentów kryzysowych - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, specjalistka psycholożka kliniczna, socjoterapeutka, psychoterapeutka certyfikowana przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii i Polskie Towarzystwo Psychologiczne; kierowniczka Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Pracuje terapeutycznie w podejściu psychodynamicznym z osobami dorosłymi i starszą młodzieżą. Ma bogate doświadczenie kliniczne, które zdobywała m.in. na oddziałach psychiatrycznych oraz w ośrodku terapii rodzin i par. Jest współautorką bestsellerowej książki „Kliniczna psychologia sądowa” oraz konsultantką naukową polskiej edycji „Podręcznika Pozytywnej Psychoterapii Psychodynamicznej”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematyki psychospołecznych uwarunkowań trudności w zakresie zdrowia psychicznego.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]