JAK RADZIĆ SOBIE Z WYZWANIAMI W LECZENIU CHAD? ZAAWANSOWANE KOMPENDIUM DLA LEKARZY

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 29 października 2024 r. (wtorek) w godz. 18:30 – 20:30

Diagnostyka i leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej to jedno z największych wyzwań w praktyce psychiatrycznej. Jeśli chcesz poczuć się pewniej w tym obszarze, a co za tym idzie - skuteczniej pomagać Pacjentom z podejrzeniem lub diagnozą ChAD, to szkolenie jest dla Ciebie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie, aby poznać: praktyczne wskazówki do diagnostyki różnicowej; zasady doboru leczenia; złote standardy w terapii ChAD z szybką zmianą faz; … i wiele więcej!

  • ChAD jest uwarunkowane wieloczynnikowo - może mieć związek zarówno z obciążeniami genetycznymi, jak i czynnikami środowiskowymi. Etiologia i obraz kliniczny choroby afektywnej dwubiegunowej powinny mieć wpływ na dobór strategii leczenia.
  • Współchorobowość ChAD i innych zaburzeń zdrowia jest bardzo wysoka. Z drugiej strony wiele objawów ChAD jest łudząco podobnych do objawów zaburzeń osobowości, ADHD i wielu innych.
  • Objawy ChAD są szczególnie dotkliwe dla Pacjentów, co nierzadko negatywnie wpływa na ich nastawienie do leczenia i poziom przestrzegania zaleceń lekarskich.

To tylko niektóre czynniki, które czynią prowadzenie Pacjentów z ChAD tak trudnym zadaniem nawet dla doświadczonych klinicystów. Chcemy Ci w tym pomóc!

Nadchodzące szkolenie jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez lekarzy. W trakcie webinaru poruszymy zagadnienia, o które pytacie nas najczęściej, i które nastręczają Wam największych trudności. Pokażemy Ci, jak wdrażać rozwiązania zgodne z rekomendacjami dotyczącymi leczenia ChAD i jednocześnie użyteczne z punktu widzenia praktyki.


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Diagnostyka różnicowa choroby afektywnej dwubiegunowej i:

- ADHD;

- zaburzeń depresyjnych nawracających;

- zaburzeń osobowości typu borderline.

  • Diagnostyka ChAD u osoby nadużywającej alkoholu i/lub stosującej inne substancje psychoaktywne
  • Czym są stany mieszane, jakie trudności diagnostyczne/terapeutyczne stwarzają i jak sobie z tym radzić
  • Wpływ doboru leczenia na rokowanie długoterminowe
  • Objawy resztkowe w przebiegu ChAD - jaki mogą mieć wpływ na funkcjonowanie Pacjenta i jak im przeciwdziałać?
  • Wytyczne do postępowania w leczeniu ChAD z szybką zmianą faz
  • Strategie postępowania w przypadku ChAD z depresją lekooporną
  • Zasady wdrażania leczenia normotymicznego
  • Kiedy i jak stosować leki przeciwdepresyjne w ChAD
  • Rola psychoterapii i współpracy na linii psychiatra-psychoterapeuta w leczeniu ChAD


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy lekarzy psychiatrów i innych specjalności, którzy chcą skutecznie pomagać Pacjentom z zaburzeniami afektywnymi.


Webinar poprowadzi prof. ucz. dr hab. n. med. Anna Antosik-Wójcińska:

lekarka specjalistka psychiatrii, autorka kilkudziesięciu publikacji i podręczników dotyczących diagnostyki i leczenia zaburzeń afektywnych, wykładowczyni na polskich i zagranicznych konferencjach. Wieloletnia Ordynator Oddziału Chorób Afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Aktualnie pełni funkcję Kierownika Katedry Psychiatrii na Uniwersytecie Kardynała Stanisława Wyszyńskiego. 

Co zyskam zapisując się na szkolenie online?

Dostęp zawiera:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 30 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Platformy PsychoMedic.edu.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

"Wyzwania w leczeniu depresji i lęku – wytyczne i wskazówki od prezeski PTP. Szkolenie zaawansowane." prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek "ADHD u dorosłych - diagnostyka i psychofarmakoterapia. Zaawansowane kompendium dla lekarzy" dr n. med. Tomasz Gondek, lek. Agata Todzia-Kornaś, mgr Olga Maracewicz "Depresja z przebiegiem sezonowym. Co lekarz psychiatra powinien wiedzieć o rytmach biologicznych i chronoterapii?" prof dr hab. n. med Adam Wichniak "Farmakoterapia a psychoterapia - fundamentalne szkolenie dla psychologów i terapeutów na 2024r." lek. Maciej Dul "Współwystępowanie ADHD i ChAD, OCD, uzależnień – praktyczne wytyczne do diagnozy i leczenia" dr n. med. Tomasz Gondek "Pacjent z zaburzeniami psychosomatycznymi - jakie techniki ISTDP mogą pomóc w terapii?" dr Przemysław Duchniewicz "ABC seksualności pacjenta w gabinecie psychoterapeuty" dr hab. n. med. Michał Lew - Starowicz "Kannabinoidy w psychiatrii - najnowsze standardy i kierunki dalszych badań" dr hab. n. med. Anna Klimkiewicz, mgr Izabela Słoniewska ”Jak pomagać ofiarom narcystycznych rodziców i partnerów?” mgr Ewelina Wysocka „Pacjentka w ciąży i połogu – 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej” mgr Justyna Trojanowska-Juras „Borderline w praktyce psychoterapeuty – strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej” dr n. społ. Agnieszka Bożek „Terapia schematu w pracy z osobami dotkniętymi parentyfikacją w dzieciństwie” mgr Przemysław Mućko
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]