Czy zdarza Ci się konsultować Pacjentów, którzy:
Przyczyny takich problemów mogą być różne i tkwić w zaburzeniach neurorozwojowych, traumach relacyjnych i złożonych, zaburzeniach osobowości, zaburzeniach przywiązania - a to tylko niektóre możliwości. Wyżej opisane trudności mają natomiast jedną cechę wspólną: zazwyczaj wiążą się z osłabioną zdolnością do mentalizacji, czyli dostrzegania i właściwego interpretowania cudzych oraz własnych potrzeb, pragnień, emocji czy intencji.
Nasze szkolenie pozwoli Ci lepiej zrozumieć zjawisko mentalizacji, a dzięki temu skuteczniej odpowiadać na potrzeby Pacjentów w terapii.
Zapisz się, aby:
Większość ludzi zapytanych o zdolności mentalizowania, czyli o to - czy potrafią dostrzegać stany umysłu swoje i innych ludzi, odgadnąć ich znaczenie i wpływ na toczącą się interakcję, odpowie twierdząco. Mentalizacja nie jest jednak czymś, z czym rodzimy: rozwija się w relacji z “wystarczająco dobrym”, uważnym na potrzeby dziecka, odzwierciedlającym dorosłym. Jeśli w dzieciństwie nie doświadczymy takiej bezpiecznej więzi, możemy rozwinąć różnego rodzaju zaburzenia, które będą związane i podtrzymywane przez trudności z mentalizowaniem.
Terapia oparta na mentalizacji - MBT to innowacyjne, integracyjne podejście do leczenia różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Jego głównym założeniem jest, że wzmocnienie zdolności mentalizowania jest niezbędnym i kluczowym elementem poprawy jakości zdrowia psychicznego i funkcjonowania w społeczeństwie. Co ciekawe, koncepcja ta została początkowo opracowana z myślą o Pacjentach doświadczających zaburzeń osobowości typu borderline. Z czasem ustalono jednak, że wykorzystywanie jej założeń jest bardzo użyteczne również w terapii Pacjentów zmagających się z innymi problemami.
To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
Wprowadzenie do mentalizacji
Rozwój i zaburzenia mentalizacji
Mentalizacja w praktyce
Podsumowanie praktycznych wskazówek i technik
! Uwaga ! Szkolenie nie uprawnia do posługiwania się tytułem terapeuty MBT i nie stanowi całościowego kursu z tego zakresu. Celem webinaru jest zaprezentowanie Uczestnikom kluczowych założeń i technik tego podejścia oraz wsparcie w podjęciu ewentualnej decyzji o dalszym rozwoju w tym kierunku.
Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych szeroką pojętą tematyką mentalizacji i jej roli w terapii. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, specjalistów pomocy psychologicznej dla par, coachów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności - a także osoby kształcące się w wyżej wskazanych kierunkach.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia, psycholożka i socjolożka; absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pracuje jako adiunkt i członkini Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Główne obszary jej zainteresowań badawczych obejmują związki rodzicielskiej mentalizacji z wypaleniem rodzicielskim, poznawcze i psychofizjologiczne korelaty mentalizacji, a także poznawcze aspekty funkcjonowania człowieka. Jej prace naukowe publikowane są w uznanych, polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Regularnie występuje jako prelegentka na polskich i zagranicznych konferencjach oraz kieruje kilkoma projektami badawczymi. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi dla studentów zajęcia z zakresu procesów poznawczych, psychologii różnic indywidualnych, a także seminarium magisterskie i autorski fakultet na temat mentalizacji w jej rozwojowych i klinicznych aspektach.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]