KOBIECA” STRONA PSYCHOTERAPII: WYZWANIA W PRACY Z PACJENTKAMI I ODPOWIEDZI Z TERAPII SCHEMATÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 20 listopada 2024 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Zapisz się na szkolenie, aby poznać “kobiecą” stronę psychoterapii i dowiedz się więcej:

  • jakie aspekty uwzględniać, tworząc konceptualizację swoich Pacjentek; 

  • jak ”szyć na miarę” terapię, uwzględniając indywidualną historię Pacjentki i formalne diagnozy psychiatryczne - takie jak zaburzenia osobowości, odżywiania, neuroatypowość?

  • z jakimi kryzysami najczęściej mierzą się kobiety na różnych etapach życia - i jak mądrze im w nich towarzyszyć. 

Szczególny nacisk położymy na techniki terapii schematów, umożliwiające kompleksową i skuteczną pracę z kobietą, której coś utrudnia pełną realizację swojego potencjału.



Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest integrowanie ze sobą różnych metod terapeutycznych, i dopasowywanie strategii leczenia do potrzeb Pacjenta(-ki). Każdy(-a) terapeut(k)a wie, że dwie osoby z dokładnie tym samym rozpoznaniem nozologicznym mogą wymagać zupełnie innego podejścia, chcieć zrealizować w terapii inne cele. To, czy Pacjent(ka) spełnia kryteria dla diagnozy jakiegoś zaburzenia zdrowia psychicznego, to tylko  jeden z czynników, które powinniśmy uwzględniać, pomagając jemu/jej. Szczególnie ważnymi aspektami w procesie psychoterapii są konteksty społeczne, kulturowe oraz ich ścisły związek z płcią.

Udział w nadchodzącym szkoleniu pomoże Ci spojrzeć na prowadzone przez siebie Pacjentki od nowej, inspirującej strony. Doświadczona psychoterapeutka integracyjna przedstawi Ci najczęstsze wyzwania, z jakimi mierzą się specjaliści pracujący z kobietami na różnych etapach życia i z różnymi diagnozami. Podpowie, jak wykorzystywać techniki terapii schematu, aby holistycznie pomagać Pacjentkom zgłaszającym się w różnych okolicznościach. Tak, aby nie tylko lepiej radziły sobie z doświadczanymi objawami, ale i wiedziały, jak siebie rozumieć i wyrażać, jak tworzyć życie w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Różnice między płciami w gabinecie - czy w ogóle istnieją? Kto częściej i z czym zgłasza się na terapię? 
  • Od skrajnej przynależności do ekstremalnego stawiania na Ja - wpływ rodziny, kultury, społeczeństwa na schematy i sposoby reagowania Pacjentki - jak go badać i uwzględniać w tworzeniu strategii terapeutycznej? 
  • Problemy i nieadaptacyjne schematy postępowania, szczególnie często spotykane wśród Pacjentek korzystających z psychoterapii - po czym je rozpoznać i jak z nimi pracować? 
  • Uległa Poddana - schemat dopasowania i samopoświęcenia 
  • Pani w Garsonce, czyli Perfekcjonistyczna Kontrolerka - wysokie standardy i kontrola jako strategia radzenia sobie ze schematem wadliwości 
  • Odłączona Ukoicielka - nadużywanie substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne, zaburzenia odżywiania 
  • Teatr Jednej Aktorki - rysy narcystyczne i histrioniczne
  • Budowanie, podtrzymywanie, kończenie związków romantycznych - kto z kim się łączy, z czego to wynika i jak to się ma do psychoterapii? 
  • „To nie wypada” - kobieca seksualność 
  • Kobiece ADHD - o różnych sposobach radzenia sobie z impulsywnością i niskim poczuciem własnej wartości 
  • Problemy kobiet dojrzałych - menopauza, ageizm, podwójne standardy


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanym rozwijaniem swoich umiejętności klinicznych oraz tematyką szeroko pojętych czynników społeczno-kulturowych na zdrowie psychiczne i proces pomagania. Zapraszamy zwłaszcza studentów psychologii, psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, seksuologów oraz osoby wykonujące inne zawody pomocowe. 


Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Anna Jerzak:

psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka integracyjna, specjalistka komunikacji społecznej. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 4,5-letniego kursu psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W swojej codziennej praktyce łączy techniki terapii schematów z podejściem poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym oraz systemowym. Od wielu lat prowadzi indywidualną psychoterapię dla Pacjentek i Pacjentów z różnymi trudnościami i zaburzeniami psychicznymi. Oprócz praktyki gabinetowej zajmuje się prowadzeniem warsztatów oraz tworzeniem treści popularyzujących wiedzę psychologiczną. Jest autorką internetowego portalu psychoedukacyjnego Psychonomia.

"Potrzeby emocjonalne w terapii: jak je rozpoznawać i jak na nie odpowiadać?" mgr Przemysław Mućko "Terapia osobowości anankastycznej, unikającej - praktyczne techniki z terapii schematów" mgr Aleksandra Defranc „Diagnoza i terapia narcystycznego zaburzenia osobowości” mgr Izabela Słoniewska „Terapia schematu i dialog motywujący w leczeniu zaburzeń osobowości” mgr Jędrzej Kosewski „Terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline” mgr Paweł Górny
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]