POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPIA W KRYZYSIE “POŁOWY ŻYCIA” - WSKAZÓWKI DLA SPECJALISTÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 27 listopada 2024 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Czy wiesz, że Pacjenci w tzw. kryzysie “połowy życia” stanowią jedną z najliczniejszych grup wśród korzystających z psychoterapii? Do Twojego gabinetu też wkrótce zapuka osoba mierząca się z takim problemem!
Zapisz się na szkolenie, aby dowiedzieć się:
jakich przemian może doświadczać Twój Pacjent na “półmetku”, jak pomóc mu wykorzystać związane z tym szanse i uniknąć zagrożeń?

jak rozpoznać, że Twój Pacjent mierzy się z kryzysem “połowy życia” i jak uwzględnić to, planując interwencje terapeutyczne?

jakie są dobre praktyki w pomocy psychologicznej i psychoterapii dla osób w okresie zmian życiowych?

Wiek średni to wyjątkowy i często najdłuższy okres w życiu człowieka. W psychice dzieje się wtedy mnóstwo… 

  • podsumowania dotychczasowych doświadczeń;
  • wspomnienia młodzieńczych, czasem niespełnionych marzeń;
  • pragnienie nadania swojemu życiu sensu, produktywnego działania, przełamania stagnacji; 
  • pierwsze przygotowania do emerytury; 
  • a czasem też lęk, smutek, poczucie nieskuteczności i negatywnego “bilansu życia”... 

… to tylko niektóre z wyzwań i trudnych przeżyć, które stają się doświadczeniem ludzi po 40. roku życia. Jak wspierać Pacjenta(-kę), który(-a) czuje się tym przytłoczony(-a) i zgłasza się po pomoc do nas - psychologów, psychoterapeutów? Jak mądrze mu/jej towarzyszyć, pomóc odnaleźć się w gąszczu pragnień i wewnętrznych konfliktów, “zaprojektować” życie na nowo? 

Szkolenie jednego z najwybitniejszych psychologów osobowości i badaczy kryzysu “połowy życia” w Polsce - prof. dr hab. Piotra Olesia pomoże Ci odnaleźć odpowiedzi na te ważne pytania. Zrozumiesz, czym tak naprawdę jest kryzys “połowy życia”, oddzielisz mity od empirycznie potwierdzonych faktów i dowiesz się, jak przełożyć tę wiedzę na praktykę.


PRAKTYCZNY PROGRAM


  • Co psycholog/psychoterapeuta powinien wiedzieć o:
  • rozwojowych przemianach w tzw. “połowie życia”? 
  • zegarze biologicznym, psychologicznym i społecznym?
  • szansach i zagrożeniach “półmetka”?
  • czynnikach kulturowych wpływających na kryzys “połowy życia”? 
  • Kogo dotyczy kryzys połowy życia i jak może się przejawiać - wprost i pośrednio? Po czym rozpoznać go, pracując z Pacjentem w gabinecie?
  • Bezpośrednie i odległe skutki kryzysu połowy życia
  • Pomoc psychologiczna i psychoterapia dla osób doświadczających kryzysu połowy życia - jak zapobiegać jego negatywnym konsekwencjom i pomóc Pacjentowi w przekuciu go na szansę na lepsze? 
  • Praca z osobami doświadczającymi wszelkiego rodzaju zmian życiowych - o syndromie (i micie) P. Gauguina


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zainteresowanych tematyką pracy z osobami w kryzysie “połowy życia” i doświadczającymi szeroko pojętych zmian życiowych. Zapraszamy zwłaszcza psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów w innych specjalności, interwentów kryzysowych, pracowników ochrony zdrowia i pomocy społecznej.


Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi prof. dr hab. Piotr Oleś:

psycholog osobowości, specjalista psychologii klinicznej, profesor nauk humanistycznych. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie obronił rozprawę habilitacyjną dotyczącą kryzysu “połowy życia” u mężczyzn. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika tamtejszej Katedry Psychologii Klinicznej i Osobowości oraz prodziekana Wydziału Nauk Społecznych. Był także przewodniczącym Komitetu Psychologii PAN, kierownikiem Katedry Diagnozy Psychologicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz redaktorem naczelnym “Roczników Psychologicznych”. Międzynarodowy konsultant w zakresie badawczo-terapeutycznego podejścia Konfrontacja z sobą (self-confrontation). Jego naukowe zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół tematyki przemian, rozwoju, procesów wartościowania u człowieka dorosłego. Autor i współautor licznych artykułów i książek - m.in. monografii Psychologia przełomu połowy życia, Dialog z samym sobą, Psychologia człowieka

"Czego specjaliści zdrowia psychicznego mogą nauczyć się od profesora dietetyka? Najnowsze badania i trudne pytania" Prof. dr hab. n. med. Dariusz Włodarek "ADHD, CHAD, a może borderline? Wskazówki do diagnozy różnicowej" mgr Agata Kowalska "Jak „nie wiedzieć” w psychoterapii? O zaletach irrewerencji w praktyce terapeutycznej" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "ICD-11: jakie zmiany wprowadza i jak zastosować je w praktyce?" prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki "Genogram w terapii pary osób z zaburzeniami osobowości" dr Bartosz Zalewski "W umyśle terapeuty rodzinnego" - warsztat z prof. de Barbaro
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]