POMOC W KRYZYSIE NIEPŁODNOŚCI - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA PSYCHOLOGÓW I TERAPEUTÓW

Certyfikowane szkolenie online


1 na 5 par i blisko 1,5 miliona osób - tyle osób w Polsce mierzy się według statystyk z kryzysem niepłodności. To już więcej, niż jest chorych na depresję! Za tymi suchymi danymi stoją konkretne osoby, dla których doświadczenie niepłodności jest często jednym z najtrudniejszych, najbardziej obciążających w życiu. 

Zapisz się na szkolenie Doroty Gawlikowskiej, aby:

  • zrozumieć, co może przeżywać kobieta, mężczyzna, a co para doświadczająca niepłodności; jakie są ich najważniejsze potrzeby i największe problemy - i jak na bieżąco odpowiadać na nie w terapii; 
  • co służy, a co przeszkadza procesowi wychodzenia z niepłodności; 
  • jak wspierać Pacjentów i Pacjentki w rozwijaniu adaptacyjnych schematów radzenia sobie z doświadczeniem niepłodności;
  • jak wspierać osoby dotknięte niepłodności na różnych etapach i ścieżkach leczenia; 

Osoby, które pragną dziecka, a z przyczyn zdrowotnych nie mogą w tym momencie go mieć, doświadczają szeregu trudności: kryzysów w związku, poczucia winy, wstydu, bezradności, zwiększonej podatności na zaburzenia depresyjne, lękowe czy seksualne…To osoby, które zgłaszają się po wsparcie psychologiczne na różnych etapach swojej drogi. 

Udzielanie profesjonalnej, etycznej i empatycznej pomocy tym Pacjentom i Pacjentkom jest jedną z kluczowych umiejętności specjalistów zdrowia psychicznego w XXI wieku. Wciąż wielu odczuwa jednak lęk przed pracą z osobami w kryzysie niepłodności. Jeśli to również Twoje doświadczenie - nie masz pewności, jak mądrze towarzyszyć osobom starającym się o dziecko, jak pomagać im radzić sobie z obezwładniającymi emocjami i podejmować najlepsze dla siebie wybory - dobrze trafiłeś(-aś)!

Na nadchodzącym szkoleniu:

  • poznasz specyfikę i strukturę procesu pomocy dla osoby w kryzysie niepłodności;
  • dowiesz się, czego możesz spodziewać się po pracy z Pacjentem(-ką) zgłaszającym(-ą) się z tym problemem i jak radzić sobie z wyzwaniami; 
  • otrzymasz konkretne wskazówki do pracy z kobietami, mężczyznami i parami dotkniętymi niepłodnością;
  • uzupełnisz swoją praktyczną wiedzę na temat niepłodności - dzięki temu łatwiej będzie Ci opracować indywidualną ścieżki wsparcia dla Pacjenta(-ki) lub pary, dopasowaną do etapu leczenia i ich specyficznych trudności;
  • utrwalisz zdobytą wiedzę i umiejętności w trakcie analizy studiów przypadku;
  • otrzymasz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, potwierdzający, że jesteś wrażliwy(-a) na potrzeby osób dotkniętych niepłodnością. 


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Czym jest i czym nie jest niepłodność (w perspektywie medycznej, psychologicznej i społeczno-kulturowej)? Jak wykorzystujemy tę wiedzę w praktyce terapeutycznej?
  • Jak przeżywa niepłodność kobieta, mężczyzna i para?
  • Jakie są najtrudniejsze wyzwania niepłodności dla osób nią dotkniętych?
  • Co utrudnia, a co pomaga w radzeniu sobie z niepłodnością?
  • Jakie są drogi wyjścia z niepłodności i czym się one charakteryzują?
  • W jaki sposób można wspierać i pomagać osobom dotkniętym niepłodnością na każdej z tych ścieżek?
  • Przykłady skutecznych i nieskutecznych interwencji w pracy z osobami na różnych etapach leczenia niepłodności
  • Na jakie trudności napotyka psycholog i/lub psychoterapeuta w pracy z osobami z niepłodnością? Jak można przygotować się do tej pracy i zmniejszyć ryzyko błędów?
  • Studium przypadku - przykłady pracy z osobami/parami dotkniętymi niepłodnością w gabinecie psychoterapeuty


DLA KOGO?

Na szkolenie ciepło zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą poszerzyć swoją świadomość i podnieść kompetencje w obszarze pomocy osobom dotkniętym niepłodnością. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów różnych nurtów, psychoterapeutów i specjalistów pomocy dla par, interwentów kryzysowych – a także lekarzy psychiatrów, ginekologów i pozostałych specjalności; pielęgniarki i pielęgniarzy; położne; fizjoterapeutów i fizjoterapeutki ginekologiczne oraz wszystkich tych, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z osobami w kryzysie niepłodności. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Dorota Gawlikowska:

Dyplomowana psychoterapeutka integracyjna, dyplomowana specjalistka pomocy psychologicznej dla par, psycholożka z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła Profesjonalną Szkołę Psychoterapii im. Jerzego Mellibrudy, Studium Pomocy Psychologicznej dla Par oraz Seminarium Psychologicznej Opieki Okołoporodowej. Obecnie jest w trakcie szkolenia w podejściu psychoanalitycznym. Od wielu lat pracuje z osobami borykającymi się z niepłodnością - prowadzi w tym zakresie terapię indywidualną, par, grupy wsparcia oraz grupy psychoedukacyjne. W ciągu wielu lat swojej praktyki zawodowej współpracowała z kilkoma ośrodkami leczenia niepłodności, a także placówkami onkologicznymi. Jest ekspertką Stowarzyszenia Nasz Bocian. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę oraz zajęcia z zakresu psychologii niepłodności w Szkole Psychologicznej Opieki Okołoporodowej Laboratorium Psychoedukacji oraz w innych ośrodkach, m.in. w ramach cyklu „W głąb psychologii okołoporodowej”. Jest współautorką książki Dziecko, in vitro, społeczeństwo. Ujęcie interdyscyplinarne. 

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

"Choroba otyłościowa - co każdy psycholog i psychoterapeuta musi o niej wiedzieć w 2023 roku?" mgr Agnieszka Węgiel "Jak wykorzystywać wiedzę o mózgu? Wskazówki z neuronauki dla psychologów, terapeutów, menadżerów" mgr Anna Connor-Łakomy ‘“Kobieca” strona psychoterapii: wyzwania w pracy z Pacjentkami i odpowiedzi z terapii schematów” Anna Jerzak “Seksualność osób w spektrum autyzmu - praktyczne kompendium dla specjalistów” Krystian Tkaczyk “Terapia systemowa w pracy z rodzinami w kryzysie onkologicznym” dr n. med. i n. o zdr. Marta Homa
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]