Seksualność dotyczy każdego człowieka, niezależnie od jego indywidualnych cech. Neuroróżnorodność przejawia się natomiast w każdym aspekcie funkcjonowania osób ASD - także w ich rozwoju psychoseksualnym, zatem uwzględnienie tego obszaru w terapii osób w spektrum autyzmu jest szczególnie ważne.
Na tym szkoleniu:
Nadchodzący webinar będzie dla Ciebie przewodnikiem po niełatwej tematyce seksualności w ASD. Prowadzący zapozna Cię ze sprawdzonymi rozwiązaniami i technikami, które od razu będziesz m_gł(a) zacząć wykorzystywać w swojej praktyce. Z nami zamienisz lęk na pewność siebie i gotowość na nowe wyzwania w pracy terapeutycznej.
1. Rozwój psychoseksualny osób w spektrum autyzmu - na przestrzeni życia
2. Specyfika osób z ASD w kontekście:
3. Seksualność osób w spektrum autyzmu jako schemat i kompensacja
4. Jak pracować, kiedy z ASD współwystępuje niepełnosprawność intelektualna, OCD,
ADHD czy zaburzenia lękowe?
5. Jak rozmawiać z osobą neuroróżnorodną o jej seksualności?
7. Jak pracować w obszarze seksualności w terapii z parą, gdzie jedna osoba jest
neuronormatywna, a druga neuroróżnorodna?
8. Jak pracować z osobą w spektrum, która chce mieć dziecko i jednocześnie przeżywa duży lęk przed wiążącą się z tym zmianą życiową?
9. Omówienie przykładowych technik terapii poznawczo-behawioralnej, przydatnych w pracy z młodzieżą i dorosłymi w spektrum autyzmu w obszarze ich seksualności
10. Jak dobrze skonceptualizować swojego Pacjenta w kwestii seksualności i dobrać
właściwe techniki pracy?
11. Case study
12. Czas na omówienie Twoich indywidualnych pytań i wątpliwości
Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy w swojej praktyce zawodowej stykają się z osobami w spektrum autyzmu. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, seksuologów, pedagogów, nauczycieli, trenerów umiejętności społecznych i zastępowania agresji, specjalistów pomocy psychologicznej dla par, pracowników pomocy społecznej, lekarzy psychiatrów i innych specjalności.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, dyplomowany seksuolog w trakcie nabywania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany trener umiejętności społecznych I i II stopnia. Prowadzi szkolenia z zakresu seksuologii w Centrum CBT. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Ukończył studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej pod kierownictwem Prof. dr hab n. med Zbigniewa Lew - Starowicza. Ma bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów i zaburzeń, które zdobywał m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie (Szpitalu Tworkowskim), Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, Areszcie Śledczym czy Szpitalu Specjalistycznym “Inflancka”. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej.
Sam mówi o sobie tak: “jestem psychologiem pracującym z pacjentem, a nie z jednostką chorobową czy etykietą przyklejoną przez społeczeństwo. Staram się widzieć w pacjencie człowieka z jego historią, którą razem musimy przepracować”.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]