STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH I PROCEDURA NIEBIESKA KARTA - WYTYCZNE I WSKAZÓWKI DLA SPECJALISTÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 26 września 2024 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
Specjalisto! Czy wiesz, że od 2024r. wszystkie instytucje i wszyscy specjaliści powinni indywidualnie opracować i przestrzegać tzw. Standardów Ochrony Małoletnich?


Zapisz się na szkolenie, aby:
poznać praktyczną definicję i przepisy, które stanowią bazę dla Standardów Ochrony Małoletnich;
dowiedzieć się, jak opracować użyteczne Standardy Ochrony Małoletnich - dopasowane do specyfiki prowadzonego przez Ciebie poradni/gabinetu psychologicznego/terapeutycznego; 
uporządkować i zrewidować swoją wiedzę na temat Niebieskiej Karty oraz innych procedur zalecanych w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka;

UWAGA! W cenie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów niezbędnych do stworzenia własnych Standardów Ochrony Małoletnich i skutecznego reagowania w sytuacji zagrożenia dziecka - m.in.:
*schemat interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka;
*schemat powiadamiania o krzywdzeniu dziecka i odnotowywania tego faktu w dokumentacji;
*wzór karty zgłoszenia o podejrzeniu krzywdzenia dziecka; 
*ankietę ewaluacyjną Standardów Ochrony Małoletnich w Twoim gabinecie;
*rejestr incydentów na wypadek zewnętrznej kontroli lub wezwania na przesłuchanie;
*gotowy wzór Standardów Ochrony Małoletnich na potrzeby gabinetu lub poradni psychologiczno-psychiatrycznej. 

Nie będziesz się już musiał(a) zastanawiać, jakie dokumenty przygotować w zw. ze wdrożeniem Standardów i co powinny zawierać - otrzymasz od nas gotowe schematy postępowania i wzory.
  • schemat interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka;
  • schemat powiadamiania o krzywdzeniu dziecka i odnotowywania tego faktu w dokumentacji;
  • wzór karty zgłoszenia o podejrzeniu krzywdzenia dziecka; 
  • ankietę ewaluacyjną Standardów Ochrony Małoletnich w Twoim gabinecie;
  • rejestr incydentów na wypadek zewnętrznej kontroli lub wezwania na przesłuchanie;
  • gotowy wzór Standardów Ochrony Małoletnich na potrzeby gabinetu lub poradni psychologiczno-psychiatrycznej. 

Nie będziesz się już musiał(a) zastanawiać, jakie dokumenty przygotować w zw. ze wdrożeniem Standardów i co powinny zawierać - otrzymasz od nas gotowe schematy postępowania i wzory .


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Standardy Ochrony Małoletnich - definicja i podstawa prawna 
  • Jakie zapisy powinny się znaleźć w Standardach Ochrony Małoletnich? Konkretne przykłady i wzory 
  • Procedura zgłaszania tzw. podejrzenia krzywdzenia dziecka - co robić krok po kroku, gdy obawiamy się o bezpieczeństwo podopiecznego? Jak uniknąć błędów i zaniedbań?
  • Dokumentacja psychologiczna/medyczna a podejrzenie krzywdzenia dziecka - kiedy mamy prawo ujawnić dokumentację, co powinna zawierać, gdzie ją złożyć i co się z nią później dzieje?
  • Procedura Niebieskiej Karty bez tajemnic: kto i po co ją wypełnia, kiedy powinna być założona, jakie ma etapy, jak wdrożyć ją krok po kroku
  • Historie dzieci krzywdzonych wraz z omówieniem strategii reagowania 
  • Czas na omówienie Twoich indywidualnych wątpliwości


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy mają pytania odnośnie Standardów Ochrony Małoletnich, procedury Niebieskiej Karty i/lub innych zalecanych procedur reagowania w sytuacjach podejrzenia krzywdzenia dziecka. Zapraszamy zwłaszcza psychologów, psychoterapeutów, interwentów kryzysowych specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Sylwetka Prowadzącej - Marzeny Stelmach-Tondos:

jestem magistrem psychologii, trenerem TUS, seksuologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Szkole Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Uczę się pod kierownictwem Ewy Pragłowskiej i Agnieszki Popiel. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku psychologia sądowa, dzięki którym uzyskałam uprawnienia biegłego sądowego. Swoją pracę od zawsze wiązałam z dziećmi i młodzieżą; od lat wspomagam również rodziców w trudnej sztuce i ciężkiej pracy, jaką jest wychowanie dziecka. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Szpitalu Pediatrycznym na Oddziale Dziennym - Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży, indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, wsparciem rodziców, psychoedukacją. Od 2022 r. związana jestem także z siecią klinik PsychoMedic.pl., gdzie prowadzę psychoterapię i diagnozę dla dzieci i dorosłych, a także TUS dla dorosłych. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na platformie Edumaster w ramach różnego rodzaju webinarów i szkoleń.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

"Między miłością a miłością pozorną w psychoterapii" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Jak budować i wzmacniać u Pacjenta tryb „Zdrowego Dorosłego”? Techniki terapii schematu" mgr Przemysław Mućko "Ocena i prawidłowy opis stanu psychicznego - wskazówki dla psychologów i psychoterapeutów" mgr Agata Kowalska "Jak pomóc Pacjentowi z „terapioopornym”, niskim poczuciem własnej wartości?" dr n.społ. Agnieszka Kozak "Toksyczny wstyd - jak pracować nad nim w psychoterapii? Praktyczne wskazówki dla specjalistów" mgr Jakub Błażej "Jak wykorzystywać wiedzę o mózgu? Wskazówki z neuronauki dla psychologów, terapeutów, menadżerów" mgr Anna Connor-Łakomy "Trudna droga do Wewnętrznego Dziecka – tryby radzenia sobie i obrony w terapii" mgr Przemysław Mućko "Pacjent z zaburzeniami psychosomatycznymi - jakie techniki ISTDP mogą pomóc w terapii?" dr Przemysław Duchniewicz „Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin – wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów” prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro „Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie” mgr Joanna Sielska „Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o depresji: profesjonalna diagnoza i obrazy atypowe” dr n. hum. Magdalena Nowicka „Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania” mgr Dorota Kozak „Terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline” mgr Paweł Górny
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]