Premiera szkolenia odbyła się 18 czerwca 2022 r.
Niezależnie od tego, czy jesteś/chcesz być terapeutą poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, humanistycznym czy integracyjnym, cel prowadzonej przez Ciebie terapii pozostaje taki sam: pomóc Pacjentowi w pozbyciu się objawów i odzyskaniu świadomego wpływu na swoje życie. Jak od lat wskazują niemal wszystkie badania, kluczowe dla powodzenia psychoterapii jest stworzenie warunków do zmiany przez takie działania terapeutyczne, które wzbudzą nadzieję na możliwość zmiany, pozwolą na zrozumienie dotychczasowych niepowodzeń życiowych i pozwolą na zmiany zachowania.
Prof. dr hab. n. hum. Czesław Czabała, jeden najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie pomocy psychologicznej i psychoterapii w Polsce mówi:
Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z ludźmi doświadczającymi cierpienia psychicznego, a przede wszystkim: psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów i innych specjalności, pedagogów, pracowników pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych itp.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
W trakcie szkolenia mistrzowskiego prof. Czesław Czabała podzieli się ze wszystkimi Uczestnikami swoją wiedzą na temat wspólnych czynników leczących w psychoterapii oraz zadań terapeuty w każdym procesie pracy z Pacjentem – zdobytą w trakcie kilkudziesięciu lat praktyki klinicznej.
Będziesz mógł/a dowiedzieć się:
1. Czy istnieje jedna definicja psychoterapii i jeden “przepis na udaną psychoterapię”?
2. Jakie są wspólne czynniki leczące w każdej psychoterapii – dlaczego takie, a nie inne? Po czym poznać, że w prowadzonej przez nas psychoterapii zachodzą pożądane zjawiska?
3. Czym jest zmiana w psychoterapii – jak pracować z Pacjentem nad jego motywacją do zmiany i jak stworzyć warunki do tego, aby mógł w naszym gabinecie pracować nad realizacją swoich celów?
4. Wystarczająco dobra relacja terapeutyczna: jakie są zadania terapeuty i zasady budowania więzi z Pacjentem?
5. Jaki wpływ mogą mieć techniki terapeutyczne na powodzenie prowadzonego przez nas procesu?
Proces właściwie poprowadzonej psychoterapii – ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska pożądanej zmiany w psychoterapii – zostanie przedstawiony na prawdziwych przykładach z praktyki Prowadzącego.
Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, profesor zwyczajny w Katedrze Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej (APS). Zasiadał w IMPHA – Europejskim Zespole Ekspertów ds. Promocji Zdrowia Psychicznego. Ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pomocy ludziom doświadczającym kryzysów osobistych i zaburzeń zdrowia psychicznego. Jest autorem ogromnej liczby publikacji na temat pomocy psychologicznej i psychoterapii indywidualnej, par oraz rodzin, zdrowia psychicznego, promocji zdrowia psychicznego. Aktualnie jest jednym z najdłużej praktykujących i najbardziej doświadczonych psychologów i psychoterapeutów w kraju.
W cenie zawierają się:
– dostęp do nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]