O NIEPOWODZENIACH TERAPEUTY Z PRZYCZYN WŁASNYCH

Szkolenie mistrzowskie z prof. Bogdanem de Barbaro

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 23 kwietnia 2022 r.
Osobowość, światopogląd i intymne przeżycia terapeuty_ki to czynniki, które mają wpływ na to, czy prowadzona przez niego/nią psychoterapia się powiedzie.

To prawda niewygodna, ale i taka, którą zawsze powinniśmy mieć z tyłu głowy. Od naszego stanu psychicznego i różnego rodzaju “właściwości” w danym momencie życia zależy między innymi to, czy:

– Jesteśmy gotowi na rozpoczęcie szkolenia psychoterapeutycznego;

– Będziemy w stanie poradzić sobie z negatywnymi odczuciami względem Pacjenta, którego zachowanie będzie dla nas trudne lub niezrozumiałe – i mimo to mu pomóc;

– Możemy przyjmować na terapię Pacjentów z doświadczeniem głębokiej traumy: udźwignąć wraz z nimi historie ich życia czy współprzeżywać i kontenerować ich skrajnie nasilone emocje;

– Będziemy potrafili pracować z Pacjentami o historii życia i trudnościach podobnych do naszych w taki sposób, aby nie stracić względem nich profesjonalnej postawy, a sobie nie zaszkodzić.


Warto stale przyglądać się sobie, zmianom, które w nas zachodzą i podchodzić z uważnością i szacunkiem do ograniczeń, które posiadamy.

Tylko wtedy możemy wykonywać zawód Specjalisty od zdrowia psychicznego w sposób skuteczny i bezpieczny dla siebie. Niezależnie więc od tego, czy dopiero myślisz o podjęciu kształcenia w kierunku psychoterapii, jesteś w trakcie szkolenia lub jesteś już doświadczonym psychoterapeutą – nasze szkolenie jest dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy na kolejne w naszym cyklu, wyjątkowe spotkanie warsztatowe z jednym z najwybitniejszych w Polsce ekspertów w dziedzinie psychoterapii indywidualnej oraz systemowej: profesorem Bogdanem de Barbaro.


Dla kogo?

Do skorzystania z nagrania webinarium serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pracują lub planują podjąć pracę w zawodzie wiążącym się z udzielaniem wsparcia emocjonalnego drugiemu człowiekowi: w szczególności psychoterapeutów i słuchaczy szkół psychoterapii, psychologów i studentów psychologii, lekarzy psychiatrów, pracowników pomocy społecznej, domów dziecka, ośrodków pomocy rodzinie, ośrodków interwencji kryzysowej i innych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE


Praktyczny program szkolenia

Wspólnie przyjrzeliśmy się “czynnikom ryzyka”, które leżą po stronie terapeuty, a które mogą mieć wpływ na niepowodzenie w terapii. Zastanawialiśmy się, jak te czynniki rozpoznać, jak minimalizować ich wpływ na prowadzone przez siebie procesy i jak zatroszczyć się o siebie i swój rozwój osobisty. Szczególna uwaga została poświęcona zagadnieniom takim, jak:

1. Jak rozpoznawać i rozumieć swoje reakcje emocjonalne, zachodzące w nas w odpowiedzi na zachowanie i treści wnoszone przez Pacjenta_kę?

2. Uwikłanie doktrynalne – co zrobić, aby przyjęty paradygmat myślenia i praktykowany nurt psychoterapii nie przysłonił nam całościowego spojrzenia na człowieka?

3. Co można i należy zrobić, aby lepiej zrozumieć i przepracować swoją historię życia i tzw. kontekst życiowy – tak, aby nasze własne doświadczenia nie wpływały destrukcyjnie na pracę i naszą teraźniejszość?

Webinarium miało formę wykładu połączonego z twórczą dyskusją. Uczestnicy mieli możliwość nie tylko czerpać z ogromnej wiedzy i kultury osobistej Pana Profesora, ale i wnosić swoje własne przemyślenia i dylematy, a także poznać wątpliwości i trudności, z którymi mierzą się inni. Wszystko to w przystępnej formie i cenie.


Szkolenie poprowadził prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”, „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce. 

Co zyskam wykupując dostęp szkolenia?

W cenie zawierają się:

 dostęp do nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– transkrypcja części wykładowej szkolenia;

– imienny certyfikat uczestnictwa – certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


„Ogromna wiedza i doświadczenie prowadzącego. Polecam szkolenia, profesjonalizm i doświadczenie.”

ANNA

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Plusy szkolenia: przekazana wiedza, prowadzenie spotkania, możliwość dyskusji”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Rzeczowo, na temat, podawane doświadczenia z własnej pracy terapeutycznej, możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi”

UCZESTNIK SZKOLENIA

„Szkolenie interesujące, porządkujące pewne sprawy. Ciekawe i ważne pytania w dyskusji.”

ELA

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Plusy szkolenia: forma online, sporo informacji, dostęp do szkolenia, możliwość zrobienia na spokojnie notatek”

ANETA

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Ogromne doświadczenie prowadzącego, odwoływanie się do osobistych doświadczeń„

KAROLINA

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]