Praca z osobami doświadczającymi zaburzeń odżywiania bywa dla Specjalistów ogromnym wyzwaniem: zdarza się, że są to Pacjenci niezmotywowani, o głęboko zakorzenionych przekonaniach, które trudno zmienić. Biorąc udział w naszym szkoleniu dowiesz się przede wszystkim, jak wykorzystywać wiedzę psychodietetyczną w swojej praktyce i jak pracować z osobą z ZO nad jej samooceną, a zwłaszcza obrazem ciała, które mogą mieć ogromny wpływ na powstawanie i utrzymywanie się zaburzeń odżywiania. Zyskasz konkretne umiejętności, które pozwolą Ci wypracować razem z Pacjentem_ką wymierne i trwałe efekty wspólnej pracy.
Pacjenci z zaburzeniami odżywiania coraz częściej szukają fachowej pomocy. Wykorzystując wiedzę psychodietetyczną, czyli zarówno z obszaru dietetyki, jak i psychologii, można pomóc drugiemu człowiekowi naprawić jego skomplikowaną relację z jedzeniem i odzyskać prawdziwą kontrolę nad własnym życiem.
Ponieważ jednym z elementów składowych ich samooceny jest ocena własnej atrakcyjności fizycznej, dla osiągnięcia trwałej poprawy ważne jest, aby umieć pracować z tymi Pacjentami także nad ich sposobem postrzegania siebie w kontekście obrazu swojego ciała. Może mieć to kluczowy wpływ na powodzenie całego procesu leczenia.
Szkolenie jest dedykowane wszystkim przyszłym i obecnym Specjalistom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pracy z Pacjentami z anoreksją oraz innymi zaburzeniami odżywiania. Program został skonstruowany tak, aby szkolenie było cenne zarówno dla psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje z zakresu psychodietetyki, jak i dla dietetyków/psychodietetyków, którzy chcą pogłębić swoje rozumienie Pacjentów z ZO oraz wiedzieć, jak udzielać im pomocy psychologicznej. Do skorzystania z nagrania webinarium serdecznie zapraszamy również lekarzy psychiatrów, pedagogów, nauczycieli oraz osoby kształcące się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
1. Jak opracować konceptualizację trudności Pacjenta_ki, ze szczególnym uwzględnieniem jego/jej obrazu siebie?
2. Trudności psychologiczne doświadczane przez osoby z ZO – obraz ciała, postrzeganie siebie i inne. Jak je rozumieć i jak nad nimi pracować?
3. Jak przeprowadzić udaną interwencję dietetyczną? Jak to zrobić, aby miała ona pozytywny wpływ na samoocenę osoby?
4. Techniki wzmacniające samoocenę u osoby z ZO, praca z Pacjentem_ką skupiona na podniesieniu samooceny i urealnieniu obrazu ciała: konkretne przykłady ćwiczeń i interwencji z zakresu psychodietetyki;
5. Jak efektywnie współpracować z innymi Specjalistami zaangażowanymi w leczenie i terapię prowadzonego Pacjenta_ki (z psychiatrą / psychoterapeutą / psychodietetykiem)?
Psycholog, dietetyczka i psychodietetyczka, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautorka książki dla dzieci “Bułka i Spółka. Rzecz o zdrowym jedzeniu”. Doświadczenie zawodowe nabywała, prowadząc indywidualne konsultacje i grupy warsztatowe oraz w pracy w szpitalu pediatrycznym w Dziekanowie Leśnym. Posiada również doświadczenie w pracy dydaktycznej – wykłada na podyplomowych studiach z psychodietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie pracuje z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami jedzenia, odżywiania się oraz zmagającymi się z nieprawidłowymi relacjami z jedzeniem.
W cenie zawierają się:
– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]