Odpowiedzi na powyższe pytania niosą założenia terapii dialektyczno-behawioralnej. Nurt, który zapoczątkował tak zwaną trzecią falę CBT, łączy w sobie najbardziej skuteczne techniki terapii poznawczo-behawioralnej z treningiem uważności, samoakceptacji i umiejętności intra- oraz interpersonalnych. Określenie „dialektyczna” jest natomiast związana z podstawowym zadaniem terapeuty DBT, jakim jest łączenie przeciwności: bezwarunkowe akceptowanie Pacjenta przy jednoczesnym zachęcaniu go i wspieraniu w dążeniu do zmiany, która ma złagodzić doświadczane przez niego cierpienie psychiczne.
Nurt DBT jest szczególnie polecany w terapii osób z zaburzeniem osobowości typu borderline. Udowodniono, że jego techniki zmniejszają tendencje samobójcze i autodestrukcyjne tych Pacjentów, a także pomagają im lepiej funkcjonować na co dzień. Metody DBT można jednak z powodzeniem wykorzystywać także w tworzeniu planów pomocy psychologicznej dla osób zgłaszających szeroko pojęte trudności w radzeniu sobie z emocjami, w relacji ze sobą i z innymi ludźmi.
Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani sposobem myślenia i technikami nurtu dialektyczno-behawioralnego oraz chcieliby je wykorzystać w swojej praktyce zawodowej. Zapraszamy psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów oraz słuchaczy szkół terapii wszystkich nurtów, lekarzy psychiatrów i wszystkie osoby stykające się w swojej pracy z Pacjentami doświadczającymi zaburzeń osobowości, tendencji autodestrukcyjnych czy problemów w relacjach z innymi ludźmi.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
Uczestnicy poznają konkretne techniki, które każdy psycholog i terapeuta może stosować w pracy z Pacjentami:
– doświadczającymi trudności w relacjach z innymi ludźmi;
– wchodzącymi w destrukcyjne związki;
– mającymi trudności ze zrozumieniem własnych emocji i ich nazywaniem;
– reagującymi impulsywnie, mającymi trudności z samokontrolą;
– dla których doświadczanie negatywnych emocji jest źródłem cierpienia;
– rozładowującymi napięcie w sposób autodestrukcyjny.
Każda z technik omówiona będzie na przykładzie konkretnego przypadku klinicznego.
Przedstawione zostaną techniki związane z:
– Tzw. Analizą brakujących ogniw;
– Uważnością i byciem „tu i teraz”;
– Skutecznością interpersonalną;
– Kształtowaniem umiejętności budowania relacji i kończenia relacji destrukcyjnych;
– Nauką regulacją emocji, opanowywaniem trudnych emocji;
– Nauką tolerancji dolegliwości psychicznych;
– Treningiem umiejętności przetrwania kryzysu;
– Terapią uzależnień behawioralnych w nurcie DBT;
– Treningiem akceptacji rzeczywistości.
Psychoterapeutka i terapeutka schematów. W swojej pracy terapeutycznej opiera się przede wszystkim na technikach nurtu poznawczo-behawioralnego, dialektyczno-behawioralnego i ST (terapii schematów). Bliskie są jej również niektóre aspekty myślenia psychodynamicznego. Na co dzień pracuje z dorosłymi Pacjentami doświadczającymi m.in. tendencji do samouszkodzeń i zachowań samobójczych, zaburzeń osobowości, zachowania czy odżywiania się. Szkoli rodziców i nauczycieli z zakresu rozumienia emocji własnych oraz dzieci. Czytaj więcej…
W cenie zawierają się:
– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania (wysyłka nastąpi do 23 lipca włącznie);
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]