Ponieważ wzrasta świadomość dotycząca roli i skuteczności psychoterapii dla osób z doświadczeniem psychozy – a w związku z tym osoby takie coraz częściej pukają do gabinetów psychoterapeutów, z nadzieją na otrzymanie wsparcia i pomocy w poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Z drugiej strony, wciąż pokutuje mit o nieskuteczności czy wręcz szkodliwości psychoterapii wglądowych dla osób z doświadczeniem psychozy. Często słyszy się, że „nie nadają się do pracy psychoterapeutycznej” lub że są one w stanie skorzystać tylko z podtrzymującej, niepogłębionej formy pracy terapeutycznej.
Jednocześnie – jak wskazują aktualne szacunki – rozpowszechnienie psychozy w populacji wynosi od 3 do nawet 10%. Rachunek prawdopodobieństwa pozwala więc założyć, że przed każdym praktykującym psychoterapeutą zasiądzie w którymś momencie jego pracy Pacjent z doświadczeniem psychozy. Warto więc wiedzieć, jak wtedy zareagować i jak z taką osobą pracować – aby nie odsyłać jej dalej, a móc zobaczyć w niej przede wszystkim człowieka, nie jednostkę chorobową – i jak takiemu człowiekowi pomóc, uwzględniając specyfikę tego trudnego zaburzenia, jakie go dotknęło.
Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb i możliwości wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z osobami z doświadczeniem psychozy: przyszłych i obecnych psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, lekarzy innych specjalności, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie i innych.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
W trakcie naszego nowatorskiego szkolenia poznasz współczesne konceptualizacje doświadczenia psychozy oraz metody psychoterapii adresowane do tej grupy klinicznej.
1. Jak rozróżnić psychozę od innych zaburzeń na poziomie psychotycznym?
2. Różne koncepcje dotyczące powstawania psychozy
3. Jak powinien wyglądać pierwszy kontakt z Pacjentem z objawami psychozy oraz na co powinna być ukierunkowana późniejsza terapia takiego Pacjenta/ki?
4. Co zrobić, gdy Pacjent/ka, z którym/ą już jesteśmy w procesie psychoterapii, zaczyna ujawniać objawy psychotyczne?
Praktykująca lekarka psychiatra, psychoterapeutka o orientacji analitycznej, prof. APS. Analityczka szkoleniowa i superwizorka Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa na Rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest psychoterapia osób z doświadczeniem psychozy. Od lat prowadzi terapię Pacjentów z doświadczeniem psychozy oraz szkoli innych Specjalistów w tym zakresie.
W cenie zawierają się:
– nagranie 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
„Rzetelnie i jasno przedstawiona wiedza merytoryczna, poparta przykładami. Zwrócenie uwagi i udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników. Plusem jest także możliwość odtworzenia nagrania.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Rzeczowo w oparciu o wiedzę naukową a ugruntowane praktyką i doświadczeniem.”
ELŻBIETA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Ukazanie ciekawych aspektów choroby. Udzielenie odpowiedzi na wiele pytań.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]