WSZYSTKO, CZEGO JESZCZE NIE WIESZ O DEPRESJI: PROFESJONALNA DIAGNOZA I OBRAZY ATYPOWE

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 26 lutego 2022 r.
Zapisz się na nasze szkolenie i ucz się od doświadczonej Ekspertki – naukowczyni, certyfikowanej psychoterapeutki, diagnostki i superwizorki terapii CBT – jak rozpoznawać depresję o nietypowym przebiegu, jak właściwie ją diagnozować i jak planować oddziaływania terapeutyczne dla osób z depresją.

Już początkującym specjalistom od zdrowia psychicznego może wydawać się, że o depresji wiedzą niemal wszystko. Jakie są jednak nietypowe objawy depresji? Z czym można ją łatwo pomylić? Jakie rozpoznanie należy postawić Pacjentowi_ce, który_a cierpi, ale jednocześnie nie spełnia kryteriów depresji – i jak w takiej sytuacji pomóc?

To szkolenie stworzyliśmy w odpowiedzi na lawinowo rosnącą liczbę Pacjentów zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi, często o nietypowym przebiegu lub współwystępującymi z innymi problemami ze zdrowiem psychicznym. 

Depresja jest, tuż obok zaburzeń lękowych, jedną z najbardziej rozpowszechnionych trudności psychicznych. Z tego względu poświęca jej się dużo uwagi w programie praktycznie każdego kierunku studiów, który przygotowuje do wykonywania zawodu pomocowego. Ogrom informacji otrzymywanych na jej temat w trakcie formalnej edukacji sprawia, że Specjaliści często nie odczuwają później potrzeby poszerzania wiedzy na temat depresji. To jednak często błąd: nie można zapominać, że depresja jest nie tylko zjawiskiem psychopatologicznym, ale i medyczno-społecznym – i jako takie podlega ciągłym przemianom, z którymi jesteśmy zobowiązani być na bieżąco. 

Depresja ma także ogromnie zróżnicowany obraz kliniczny, a lista jej atypowych objawów ciągle się wydłuża. Wszystko to sprawia, że mimo rosnącej świadomości społecznej związanej z tematem depresji, pozostaje ona często zaburzeniem nierozpoznanym, niejednokrotnie niszcząc życie Pacjenta_ki i Bliskich. Z drugiej strony diagnoza depresji stawiana jest przez Specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego dość często w sposób błędy i nieuzasadniony. A Pacjenci doświadczający depresji, to Pacjenci, którzy wymagają wnikliwej diagnozy i dokładnie zaplanowanej, regularnie ewaluowanej przez Specjalistę psychoterapii.


Dla kogo?

Na szkolenie szczególnie serdecznie zapraszamy ambitnych studentów ostatnich lat psychologii i medycyny oraz słuchaczy szkół psychoterapii, którzy przygotowują się do rozpoczęcia praktyki zawodowej. Zapraszamy również praktykujących psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, którzy odczuwają potrzebę poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, oraz wszystkie osoby, które w swojej pracy stykają się z Pacjentami doświadczającymi depresji: pedagogów, nauczycieli, lekarzy POZ i innych specjalności, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie i innych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Czego będę m_gł/a się nauczyć?

Celem naszego szkolenia jest wyposażenie specjalistów zdrowia psychicznego w konkretne umiejętności z zakresu profesjonalnego diagnozowania depresji (w tym przeprowadzania diagnostyki różnicowej) oraz planowania leczenia i terapii dla osób ze zdiagnozowanymi jednobiegunowymi zaburzeniami afektywnymi. 


W trakcie webinaru prowadząca położyła szczególny nacisk na takie wątki, jak:

1. Współczesne kryteria diagnostyczne dla depresji – kiedy faktycznie można ją zdiagnozować, a kiedy wykluczyć?

2. Zróżnicowane postacie depresji – jak może wyglądać depresja o nietypowym przebiegu?

3. Jak powinna wyglądać profesjonalna diagnoza depresji? Na co należy szczególnie zwrócić uwagę, przeprowadzając diagnozę różnicową?

4. Jak stworzyć plan pracy psychoterapeutycznej z Pacjentem_ką z rozpoznaniem depresji i jak oceniać efektywność prowadzonej terapii?



Szkolenie poprowadziła dr n. hum. Magdalena Nowicka

 Psycholog i diagnostka kliniczna, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka terapii CBT, coach umiejętności rodzicielskich. Od wielu lat jest związana z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami, a aktualnie pełni także funkcję zastępcy Kierownika Katedry Psychologii Różnic Indywidualnych, Diagnozy i Psychometrii. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


„Polecam szkolenie. Duża dawka najnowszych informacji, popartych badaniami.”
AGNIESZKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Bardzo rzetelne kompendium wiedzy podane profesjonalnie przez praktyka w dziedzinie.”
JOANNA DEMCZENKO
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Bardzo polecam. Kompendium wiedzy dla terapeutów.”
ULA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Bardzo konkretne i przydatne informacje.”
AGNIESZKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Duża dawka rzetelnej wiedzy prowadzącej, podana w przejrzystej formie. Wszystko zgrane technicznie. Szkolenia w przystępnej cenie i dogodnych warunkach np. 3 miesięczny dostęp.”
LAURA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Dużo praktycznych wskazówek. Polecam uczestnictwo w szkoleniach PsychoMedic.”
EDWARD
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]