Każdy psychoterapeuta wie, że soma i psyche tworzą jedno - a mimo to techniki pracy z ciałem do niedawna uwzględniali terapeuci pojedynczych nurtów, takich jak Gestalt czy metoda Lowena. Ostatnie doniesienia naukowe wskazują jednak jasno, że jakaś forma pracy z ciałem powinna być integralną częścią każdego procesu terapeutycznego. W ciele zapisują się traumatyczne wspomnienia, a wyuczone wzorce reakcji cielesnych - na zasadzie sprzężenia zwrotnego - wpływają na przeżywane emocje, zachowania i zdolność do przepracowania trudnych doświadczeń.
Jeśli interesujesz się technikami pracy z ciałem i chciał(a)byś włączyć je do swojego warsztatu psychoterapeuty, ale martwisz się, że brakuje Ci wiedzy i umiejętności - to szkolenie jest zdecydowanie dla Ciebie 🙂
Warsztat z doświadczoną choreoterapeutką nie ograniczy się do listy technik i instrukcji “co powiedzieć Pacjentowi”. Nie tylko dowiesz się, ale też nauczysz - jak rozpoznawać wzorce reakcji cielesnych Pacjenta(-ki), jak dopasowywać techniki do specyfiki jego problemów i jak wystrzec się najczęstszych błędów w ich wykonaniu.
- dobór technik oddechowych,
- przykłady ćwiczeń oddechowych wspierających pracę z Pacjentem z różnymi trudnościami i potrzebami,
- praca z głosem.
- Jak odczytywać to, co dzieje się z ciałem Pacjenta(-ki)? Mowa ciała.
- Emocje w ciele - integrowanie ciała i umysłu - jakie ćwiczenia warto proponować Pacjentom?
- Treningi relaksacyjne.
- Uważność w ciele.
- Choreoterapia i muzykoterapia - ruch taneczny i muzyka w procesie terapeutycznym.
- Jak przygotować się do włączenia elementów pracy z ciałem do swojego warsztatu psychoterapeutycznego? Jakie błędy najczęściej popełniają początkujący i jak ich uniknąć?
- Jak pracować z oporem Pacjenta(-ki)?
- depresją,
- zaburzeniami lękowymi,
- zaburzeniami odżywiania,
- traumą.
Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętą pracą z ciałem i możliwościami włączenia jej do swojego życia zawodowego i prywatnego: m.in. psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów, terapeutów zajęciowych, asystentów zdrowienia, pedagogów i nauczycieli - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
pedagożka, choreoterapeutka, arteterapeutka, wykładowczyni akademicka, choreografka z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Od wielu lat pracuje w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie prowadzi autorskie zajęcia z choreoterapii, pracy z ciałem oraz ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne dla Pacjentów. Jest dwukrotną laureatką Nagrody Burmistrza Dzielnicy śródmieście m.st. Warszawy za wybitne osiągnięcia na rzecz oświaty warszawskiej, a w 2023 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy za całokształt swojej pracy dydaktyczno- wychowawczej. Wykłada m.in. na kierunku psychodietetyka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na kierunku Poradnictwo Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest autorką wielu warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu choreoterapii i arteterapii, współtwórczynią wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych, autorką choreografii do widowisk scenicznych.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]