Specjalisto, Studencie! Interesujesz się technikami terapii schematu? Chcesz pogłębić swoje rozumienie Pacjentów i nauczyć się, jak naprawdę im pomagać - skupiać się nie tylko na zniesieniu objawu, ale i pracować nad pierwotną przyczyną zaburzeń, zmniejszać destrukcyjny wpływ dysfunkcjonalnych schematów?
Mamy dla Ciebie propozycję - pakiet wyselekcjonowanych, bestsellerowych webinarów z terapii schematów (ST) zorganizowanych przez najpopularniejszą wśród polskich psychologów platformę PsychoMedic.edu. Mistrzowie psychoterapii w tym nurcie pokażą Ci sprawdzone rozwiązania i techniki, które wypracowali w ciągu lat pracy z Pacjentami z zaburzeniami osobowości, lękowymi, depresyjnymi czy doświadczeniem traumy.
Terapia schematów (ST) to podejście terapeutyczne opracowane przez Jeffrey’a Younga. Zalicza się je do nurtów tzw. 3 fali CBT, ale czerpie też z tego, co jest najskuteczniejsze w innych podejściach - z technik terapii psychodynamicznej czy Gestalt. Liczne badania dowodzą, że terapia schematów jest jedną z najskuteczniejszych form leczenia zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, nastroju czy c-PTSD (zespołu stresu pourazowego).
Pakiet praktycznych webinarów z terapii schematów od PsychoMedic.EDU to kompleksowy przegląd kluczowych technik i interwencji stosowanych w terapii schematu. Szczególny nacisk położyliśmy na metody ST przydatne w sytuacjach trudnych, takich jak psychoterapia Pacjenta z zaburzeniami osobowości, nadużywającego substancji psychoaktywnych, podważającego kompetencje terapeuty czy z tendencją do reagowania poczuciem skrzywdzenia, odrzucenia.
Nie ograniczamy się tylko do opowiadania o tych metodach - my pokażemy Ci, kiedy i w jaki sposób wykorzystywać je na sesjach. Każdy webinar wchodzący w skład pakietu zawiera demonstracje sesji terapeutycznych, przygotowane i odegrane przez terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. U nas uczysz się na najskuteczniejszy możliwy sposób, czyli poprzez modelowanie.
Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Nasza propozycja - pakiet praktycznych szkoleń z terapii schematu to coś dla Ciebie, jeżeli: na co dzień pracujesz w innym nurcie, ale blisko Ci do założeń terapii schematów i chciał(a)byś otrzymać narzędzia, które wspomogą Twój rozwój w zawodzie psychoterapeuty, umożliwią udzielanie Pacjentom bardziej wszechstronnej formy pomocy; masz Pacjentów, z którymi trudno jest Ci zbudować bliską relację - są w oporze, nie czynią znaczących postępów, unikają wzięcia odpowiedzialności za terapię, masz wrażenie, że usiłują Tobą manipulować - i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby skutecznie im pomóc, a jednocześnie zadbać o siebie; jesteś na początku kariery zawodowej i chcesz poznać sprawdzone, skuteczne rozwiązania w pomocy psychologicznej i psychoterapii; jesteś w trakcie lub po całościowym szkoleniu terapeutycznym - w nurcie poznawczo-behawioralnym lub innym - i poszukujesz okazji do podniesienia swoich umiejętności klinicznych, uzupełnienia wiedzy zdobytej podczas szkolenia, bodźca do rozwoju. Nasze szkolenie to również świetna propozycja dla osób, które docelowo chcą pracować z Pacjentami w oparciu o koncepcję Terapii Schematów, ale obecnie nie planują przystępować do kursu przygotowującego do uzyskania certyfikatu ISST. Webinary pozwalają w krótkim czasie rozszerzyć warsztat o fundamentalne techniki ST i posługiwać się wybranymi metodami w pracy z Pacjentami z różnymi rozpoznaniami. Wzmocnimy Twoją pewność siebie w gabinecie i wesprzemy w rozwoju w kierunku pracy jako terapeuta schematu.
Wszyscy Kursanci otrzymują na koniec certyfikat uczestnictwa Psychomedic.pl zaliczający 28h szkoleniowych.
Na nasz pakiet składa się 7 modułów - szkoleń prowadzonych przez terapeutów schematu z wieloletnim doświadczeniem klinicznym:
Narzędzie do identyfikacji schematów, które wpływają na myśli, emocje i zachowania pacjenta. Materiał zawiera instrukcję stosowania oraz interpretacji wyników kwestionariusza.
Opis trzech podstawowych stylów radzenia sobie (unik, nadkompensacja i podporządkowanie) w kontekście ich związku z różnymi schematami.
Charakterystyka trybów wynikających z negatywnych doświadczeń z dzieciństwa, takich jak "krytyczny rodzic" czy "wymagający rodzic", wraz z ich wpływem na zachowanie dorosłego pacjenta.
Materiał omawia mechanizmy obronne, takie jak unikanie czy podporządkowanie, które utrwalają schematy i utrudniają ich zmianę.
Wyjaśnienie adaptacyjnych trybów rodzicielskich, które terapeuta wspiera podczas pracy nad budowaniem zdrowego podejścia do siebie.
Praktyczne wskazówki dotyczące sekwencji pracy z trybami, obejmujące ich identyfikację, zrozumienie i integrację zdrowych trybów w codziennym życiu pacjenta.
Opis wytycznych diagnostycznych dla najczęściej spotykanych zaburzeń osobowości, w tym borderline (BPD) i narcystycznego zaburzenia osobowości.
Analiza specyficznych trybów, takich jak "zranione dziecko" czy "gniewny tryb", które dominują u osób z BPD, oraz strategie pracy terapeutycznej z nimi.
Kluczowe założenia pierwszej fazy terapii schematu, obejmujące identyfikację schematów i trybów, a także edukację pacjenta na temat ich wpływu na życie.
Aleksandra Defranc: certyfikowana psychoterapeutka w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (cert. PTTPB nr 206), certyfikowana zaawansowana psychoterapeutka indywidualnej terapii schematu i schematu par (cert. ISST nr 2655 i C 046-A), certyfikowana superwizorka indywidualnej terapii schematu (cert. ISST nr 3162), certyfikowana superwizorka-dydaktyczka terapii schematu par (cert. ISST nr C 058-TS), psycholożka. Ukończyła także dwuletnie studium podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Oprócz pracy terapeutycznej i superwizyjnej zajmuje się szkoleniem przyszłych psychologów i psychoterapeutów: między innymi w obszarze terapii schematów, pracy z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychoseksualnymi, pomocy parom. Prowadzi warsztaty w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Współpracuje z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Warsaw International Studies in Psychology), Meksykańskim Instytutem Terapii Schematu (Instituto Mexicano de Terapia de Esquemas), Wydziałem Zdrowia w Ekwadorskiej Wyższej Szkole Politechniki Chimborazo (Escuela Superior Politécnica de Chimborazo) oraz Latynoamerykańskim Stowarzyszeniem Terapii Schematu (Asociación Latinoamericana de Terapia de Esquemas).
Jędrzej Kossewski: certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta schematu, psycholog. Ukończył szkolenie w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center. Posiada certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 201) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz certyfikat terapeuty i superwizora terapii schematu wydany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu (ISST). Prowadzi terapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Szkoli profesjonalistów z zakresu terapii CBT i terapii schematu.
Anna Czarnecka: dyplomowana psychoterapeutka humanistyczno-doświadczeniowa, terapeutka indywidualnej terapii schematu i terapii schematu par certyfikowana przez International Society of Schema Therapy, coach, psycholożka. Ukończyła również specjalistyczne szkolenia z zakresu terapii EMDR, terapii skoncentrowanej na emocjach EFT, terapii skoncentrowanej na współczuciu CFT oraz terapii IFS i neuro-doświadczeniowej (brainspotting), dedykowanych pracy z traumą. Ma bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe, które zdobywała m.in. na Oddziale Zapobiegania Nawrotom Psychoz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Dziennym Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej, placówkach dla dzieci oraz gabinetach prywatnych. Współpracuje z Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, gdzie współprowadzi certyfikowane szkolenia z terapii schematu. Publikuje teksty popularyzujące wiedzę psychologiczną w magazynach specjalistycznych o zasięgu ogólnopolskim - m.in. w “Newsweek Psychologia”, “Charakterach” czy “Psychologii w Praktyce”. Jest założycielką i współwłaścicielką ośrodka psychoterapii Inner Garden.
Anna Jerzak: dyplomowana psychoterapeutka integracyjna, specjalistka komunikacji społecznej, psycholożka. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 4,5-letniego kursu psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W swojej codziennej praktyce łączy techniki terapii schematów z podejściem poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym oraz systemowym. Od wielu lat prowadzi indywidualną psychoterapię dla Pacjentek i Pacjentów z różnymi trudnościami i zaburzeniami psychicznymi. Oprócz praktyki gabinetowej zajmuje się prowadzeniem warsztatów oraz tworzeniem treści popularyzujących wiedzę psychologiczną. Jest autorką internetowego portalu psychoedukacyjnego Psychonomia.
Alicja Stankiewicz: terapeutka schematów certyfikowana przez International Society of Schema Therapy, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat nr 1026 wydany przez PTTPB), psycholożka, coach certyfikowany przez International Coach Federation. W gabinecie wykorzystuje również techniki innych nurtów należących do tzw. 3 fali CBT, terapii Gestalt oraz techniki pracy z ciałem. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej, które zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Marta Suska: dyplomowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna dorosłych i młodzieży, absolwentka szkolenia podstawowego z terapii schematów akredytowanego przez International Society of Schema Therapy, psycholożka. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w poradniach zdrowia psychicznego, oddziale leczenia uzale$nień czy oddziale neurologicznym.
Zgodnie z wytycznymi ISST - International Society of Schema Therapy rekomendujemy Uczestnikom szkolenia, aby poddawali swoją pracę stałej superwizji u certyfikowanego superwizora schematu. Aktywny udział w naszym kursie i regularne omawianie prowadzonych przez siebie procesów - to idealne połączenie, które pozwoli Ci stać się wnikliwym, skutecznym i rozchwytywanym przez Pacjentów terapeutą pracującym przy wykorzystaniu technik ST.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]