Kurs z terapii schematów od PsychoMedic.EDU to praktyczny, kompleksowy przegląd kluczowych technik i interwencji stosowanych w terapii schematu. Nie ograniczamy się tylko do opowiadania o tych metodach - my pokażemy Ci, kiedy i w jaki sposób wykorzystywać je na sesjach. Każdy moduł szkolenia zawiera demonstracje sesji terapeutycznych, przygotowane i odegrane przez terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. U nas uczysz się na najskuteczniejszy możliwy sposób, czyli poprzez modelowanie.
Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Nasz kurs z terapii schematów jest dla Ciebie, jeżeli np.: na co dzień pracujesz w innym nurcie, ale blisko Ci do założeń terapii schematów i chciał(a)byś otrzymać narzędzia, które wspomogą Twój rozwój w zawodzie psychoterapeuty, umożliwią udzielanie Pacjentom bardziej wszechstronnej formy pomocy; masz Pacjentów, z którymi trudno jest Ci zbudować bliską relację - są w oporze, nie czynią znaczących postępów, unikają wzięcia odpowiedzialności za terapię, masz wrażenie, że usiłują Tobą manipulować - i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby skutecznie im pomóc, a jednocześnie zadbać o siebie; pracujesz jako terapeuta w innym podejściu i chcesz poznać sprawdzone techniki pracy terapii schmatu. Nasze szkolenie to również świetna propozycja dla osób, które chcą pracować z Pacjentami w oparciu o koncepcję Terapii Schematów, ale obecnie nie planują przystępować do kursu przygotowującego do uzyskania certyfikatu ISST. Kurs pozwala w krótkim czasie rozszerzyć warsztat o wszystkie fundamentalne techniki ST i zdobyć wszelkie umiejętności niezbędne do tego, aby sprawnie posługiwać się tą metodą w pracy z Pacjentami z różnymi rozpoznaniami. Wzmocnimy Twoją pewność siebie w gabinecie i kompleksowo wesprzemy w rozwoju w kierunku pracy jako terapeuta schematu.
Wszyscy Kursanci otrzymują na koniec certyfikat uczestnictwa zaliczający 28h szkoleniowych.
Na nasz nowatorski kurs z terapii schematów składa się 7 modułów:
1. terapia schematu w pracy z pacjentami przeżywającymi trudności w relacjach
2. terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline
3. jak budować i wzmacniać u pacjenta tryb „zdrowego dorosłego"? techniki terapii schematu
4. terapia schematu i dialog motywujący w leczeniu zaburzeń osobowości
5. terapia schematu w leczeniu narcystycznego i histronicznego zaburzenia osobowości
6. metody pracy z trybami radzenia sobie u pacjentów z osobowością anankastyczną i unikającą w terapii schematu - teoria oraz zestaw ćwiczeń
7. terapia schematu w leczeniu innych zaburzeń zdrowia psychicznego
Przemysław Mućko: psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii schematu, z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze pracy terapeutycznej, dydaktyczno-szkoleniowej i naukowej. Ukończył studia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, po których przez kilka lat pracował naukowo i dydaktycznie w Zakładzie Psychologii Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywał w praktyce prywatnej, a także m.in. na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Szczególnie ważnym obszarem jego pracy jest terapia osób pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych i rodzin z problemem alkoholowym, ofiar przemocy oraz osób z doświadczeniem traumy. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczne informacje z zakresu terapii schematu. Szczególnie ceniony za dar klarownego przekazywania wiedzy, umiejętność zainteresowania tematem, empatię.
Aleksandra Defranc: psycholog, certyfikowana psychoterapeutka w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (cert. PTTPB nr 206), certyfikowana zaawansowana psychoterapeutka indywidualnej terapii schematu i schematu par (cert. ISST nr 2655 i C 046-A), certyfikowana superwizorka indywidualnej terapii schematu (cert. ISST nr 3162), certyfikowana superwizorka-dydaktyczka terapii schematu par (cert. ISST nr C 058-TS). Ukończyła także dwuletnie studium podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Oprócz pracy terapeutycznej i superwizyjnej zajmuje się szkoleniem przyszłych psychologów i psychoterapeutów: między innymi w obszarze terapii schematów, pracy z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychoseksualnymi, pomocy parom. Prowadzi warsztaty w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Współpracuje z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Warsaw International Studies in Psychology), Meksykańskim Instytutem Terapii Schematu (Instituto Mexicano de Terapia de Esquemas), Wydziałem Zdrowia w Ekwadorskiej Wyższej Szkole Politechniki Chimborazo (Escuela Superior Politécnica de Chimborazo) oraz Latynoamerykańskim Stowarzyszeniem Terapii Schematu (Asociación Latinoamericana de Terapia de Esquemas).
Jędrzej Kossewski: psycholog, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta schematu. Ukończył szkolenie w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center. Posiada certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 201) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz certyfikat terapeuty i superwizora terapii schematu wydany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu (ISST). Prowadzi terapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Szkoli profesjonalistów z zakresu terapii CBT i terapii schematu.
Paweł Górny: psycholog, psychoonkolog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz zaawansowany psychoterapeuta schematów certyfikowany przez International Society of Schema Therapy Pierwszy w Polsce grupowy terapeuta schematów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i dydaktycznej. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniem osobowości typu borderline.
Kurs nie stanowi całościowego szkolenia z terapii schematów i nie uprawnia do posługiwania się tytułem certyfikowanego terapeuty schematu. Celem kursu jest zapoznanie Uczestników z tą metodą terapeutyczną i sposobem rozumienia zaburzeń psychicznych w podejściu ST oraz rozwój ogólnych umiejętności klinicznych.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]