TERAPIA SCHEMATU W LECZENIU NARCYSTYCZNEGO I HISTRONICZNEGO ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 12 kwietnia 2024 r. (piątek) w godz. 18:00 – 21:00
Co robić, gdy mój Pacjent reaguje na interwencje terapeutyczne agresją, podejrzliwością, zachowaniami ucieczkowymi lub nadmiernym podporządkowywaniem się?

Jak rozpoznawać i adekwatnie pracować z niezaspokojonymi potrzebami Pacjenta? Jak rozwijać w sobie postawę empatii i zrozumienia - nawet, gdy Pacjent nie ufa, testuje, atakuje? 

Jak pracować z Trybami Radzenia Sobie u osobowości narcystycznej i histrionicznej - stanowiącymi najczęstszą przyczynę kryzysów w terapii, przedwczesnego zrywania relacji, zachowań typu acting out? 

Zapisz się na szkolenie i skutecznie pomagaj osobom z zaburzeniami osobowości:

Praca z osobami z zaburzeniami osobowości - niezależnie od ich rodzaju - uchodzi wśród psychoterapeutów za jedno z największych wyzwań. Terapeuci często stają wtedy m.in. przed koniecznością radzenia sobie z oporem i zmienną motywacją osoby, a także trudnościami w budowaniu relacji terapeutycznej. Rozmaite problemy szczególnie często pojawiają się w procesach terapeutycznych osób z diagnozą zaburzenia osobowości typu narcystycznego lub histrionicznego. To Pacjenci, których nieadaptacyjny wzorzec postępowania w dużej mierze opiera się na teatralnych, przerysowanych zachowaniach; takich też reakcji możemy spodziewać się w trakcie sesji.  Nawet doświadczonym terapeutom rodzą się wówczas w głowie liczne pytania - a to tylko niektóre z nich: Jak radzić sobie z własnymi reakcjami przeciwprzeniesieniowymi i rozwijać w sobie spójną i empatyczną postawę wobec Pacjenta? Jak równoważyć empatię z konfrontacją? Na czym skupić się w pracy z Pacjentem - czy dążyć przede wszystkim do wzmocnienia jego tzw. Zdrowego Dorosłego, czy też wejść w rolę opiekuna zaspokajającego potrzeby, które w dzieciństwie były boleśnie deprywowane? Badania i doświadczenia klinicystów wskazują, że techniki terapii schematu są jednymi z najskuteczniejszych interwencji możliwych do zastosowania w terapii Pacjentów z zaburzeniami osobowości. Trudne zachowania tych osób rozumie się w terapii schematu jako przejawy nieadaptacyjnych Trybów Radzenia Sobie - które można skutecznie osłabiać i jednocześnie wzmacniać inne, służące dobremu funkcjonowaniu Pacjenta poza naszym gabinetem.

PRAKTYCZNY PROGRAM

Nadchodzące szkolenie odbędzie się pod hasłem “maksimum praktyki”. Razem przejdziemy przez najczęstsze trudności występujące w pracy z Pacjentami z zaburzeniami osobowości oraz sprawdzone rozwiązania, których dostarcza nam teoria schematów. 

Na szkoleniu: 

✓ Poznasz sposoby konceptualizacji przypadków Pacjentów z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości. 

✓ Prowadząca zademonstruje, jak w praktyce wygląda praca z typowymi Trybami Radzenia sobie u osób z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości. 

✓ Zobaczysz w praktyce również  inne, przydatne techniki i interwencje stosowane w terapii schematu w trakcie pracy z Pacjentem z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości. 

✓ Dowiesz się, jak radzić sobie z atakiem/oporem u Pacjenta z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości. Zrozumiesz, co robić, a czego nie.

✓ Dowiesz się, na czym polega empatyczna konfrontacja, kiedy i jak ją stosować.

✓ Dowiesz się, jakie niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa ma Pacjent z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości - i jak nad nimi pracować podczas sesji.

✓ Zobaczysz narcystyczne oraz histrioniczne zaburzenie osobowości oczami terapii schematu: poszerzysz swoje rozumienie tego zaburzenia o dodatkową, niezwykle cenną perspektywę opartą na empatii i zrozumieniu.

✓ Zrozumiesz, dlaczego osoba z narcystycznym lub histrionicznym zaburzeniem osobowości zachowuje się w określony sposób oraz co kompensuje swoim zachowaniem.


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych terapią schematów i możliwościami zastosowania jej technik w pracy klinicznej. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do studentów psychologii i psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów i na różnym etapie rozwoju zawodowego, lekarzy psychiatrów. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Prowadząca: Aleksandra Defranc

mgr psychologii, certyfikowana psychoterapeutka w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (cert. PTTPB nr 206), certyfikowana zaawansowana psychoterapeutka indywidualnej terapii schematu i schematu par (cert. ISST nr 2655 i C 046-A), certyfikowana superwizorka indywidualnej terapii schematu (cert. ISST nr 3162), certyfikowana superwizorka-dydaktyczka terapii schematu par (cert. ISST nr C 058-TS). Ukończyła także dwuletnie studium podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Oprócz pracy terapeutycznej i superwizyjnej zajmuje się szkoleniem przyszłych psychologów i psychoterapeutów: między innymi w obszarze terapii schematów, pracy z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychoseksualnymi, pomocy parom. Prowadzi warsztaty w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Współpracuje z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Warsaw International Studies in Psychology), Meksykańskim Instytutem Terapii Schematu (Instituto Mexicano de Terapia de Esquemas), Wydziałem Zdrowia w Ekwadorskiej Wyższej Szkole Politechniki Chimborazo (Escuela Superior Politécnica de Chimborazo) oraz Latynoamerykańskim Stowarzyszeniem Terapii Schematu (Asociación Latinoamericana de Terapia de Esquemas).

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Między miłością a miłością pozorną w psychoterapii" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Różnicowanie ADHD, autyzmu i zaburzeń osobowości - wskazówki diagnostyczne" mgr Agata Maria Kowalska "Ocena i prawidłowy opis stanu psychicznego - wskazówki dla psychologów i psychoterapeutów" mgr Agata Kowalska "Pierwsze spotkanie z parą - zalecenia dla specjalistów i rozwiązania dla najczęstszych dylematów" dr Bartosz Zalewski "Seksuologia w ICD-11: nowe wytyczne odnośnie diagnozy i słownictwa" prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz "ADHD, CHAD, a może borderline? Wskazówki do diagnozy różnicowej" mgr Agata Kowalska "Diagnostyka i terapia zaburzeń związanych z traumą - najnowsze wytyczne" mgr Igor Rotberg "Portale randkowe - drapieżnicy, ofiary i kryzys psychiczny" mgr Iwona Byśkiniewicz "Toksyczny wstyd - jak pracować nad nim w psychoterapii? Praktyczne wskazówki dla specjalistów" mgr Jakub Błażej "Relacja terapeutyczna jako dźwignia zmiany w psychoterapii i pomocy psychologicznej" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Jak zbudować współpracę z rodzicami dziecka w diagnozie i terapii?" mgr Martyna Czopowicz "Farmakoterapia a proces psychoterapeutyczny" dr Piotr Markowski ”Kiedy ból psychiczny zmienia się w ból fizyczny – praca z Pacjentem z objawami psychosomatycznymi” dr n. hum. Magdalena Nowicka „Praca nad samooceną u osób z zaburzeniami odżywiania” mgr Aleksandra Ulatowska „Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza” dr hab. n. med. Anna Mosiołek
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]