WSPÓŁWYSTĘPOWANIE ADHD I CHAD, OCD, UZALEŻNIEŃ – PRAKTYCZNE WYTYCZNE DO DIAGNOZY I LECZENIA

Certyfikowane szkolenie online

Termin szkolenia: 8 października 2024 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 20:30
Specjalisto! Szacuje się, że ADHD współwystępuje z innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego w ponad połowie przypadków. Zapisz się na warsztat i poznaj:

praktyczne wskazówki do diagnozy różnicowej - tak, aby nie pomylić ADHD z innym zaburzeniem, ale i nie pominąć objawów innego zaburzenia; 

wytyczne do leczenia Pacjentów z ADHD i współwystępującymi zaburzeniami zdrowia psychicznego - tak, aby doprowadzić do całościowej poprawy stanu psychicznego Pacjenta i uniknąć błędów w doborze oraz sposobie prowadzenia terapii; 

prawdziwe historie Pacjentów, dzięki którym lepiej zrozumiesz i utrwalisz poznane informacje. 

Wiemy, że starasz się pomagać swoim Pacjentom najlepiej, jak potrafisz. Z własnego doświadczenia wiemy też, że diagnostyka i leczenie ADHD to taki obszar psychiatrii, na który zapotrzebowanie jest ogromne - ale jednocześnie stanowi on dla lekarzy duże wyzwanie. W dużej mierze dlatego, że brakuje im spójnych wytycznych do pracy z takimi Pacjentami. 

Czytasz kolejne podręczniki i artykuły naukowe dotyczące diagnozy i leczenia ADHD, ale odnajdujesz w nich sprzeczne informacje i nie wiesz już, komu wierzyć?

Nie masz pewności, o co i jak pytać, aby różnicować ADHD z innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego?

Jakie czynniki uwzględniać, prowadząc diagnozę różnicową, a później leczenie ADHD?

Jak pracować z Pacjentami, którzy zgłaszając się na diagnozę ADHD, mają kontakt z psychiatrą po raz pierwszy, a jak z tymi, którzy od lat leczą się psychiatrycznie? 

Jeżeli odnajdujesz na powyższej liście choć jeden ze swoich dylematów - jesteś we właściwym miejscu. Prowadzący szkolenie, od lat specjalizujący się w leczeniu zaburzeń neurorozwojowych, stawia na praktyczne informacje zamiast nieprzydatnej teorii. Otrzymasz jasne wytyczne do pracy z Pacjentami z ADHD, oparte na najnowszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu dr n. med. Tomasza Gondka. Następnie nauczysz się przekładania tych wytycznych na swoją codzienną pracę w gabinecie.


PRAKTYCZNY PROGRAM
  1. Praktyczne wytyczne do diagnozy różnicowej i postępowania leczniczego w przypadku ADHD ze współchorobowościami zaburzeń psychicznych
  2. Studium przypadku - ucz się na przykładach, jak diagnozować i prowadzić:
  • Pacjenta z ADHD ze współwystępującym zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym - opis i omówienie przypadku
  • Pacjenta z ADHD ze współwystępującycm zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (OCD) - opis i omówienie przypadku
  • Pacjenta z ADHD nadużywającego leków stymulujących przepisanych na receptę - opis przypadku i postępowania terapeutycznego. 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich lekarzy, którzy poszukują rzetelnych informacji dotyczących diagnozy (zwłaszcza różnicowej) i leczenia ADHD, chcą pomagać swoim Pacjentom skutecznie i zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Szkolenie poprowadzi dr n.med. Tomasz Gondek

doktor nauk medycznych (absolwent Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu), lekarz specjalista psychiatra, założyciel Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Laureat stypendium Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – EPA ECP Scholarship Programme. Członek Sekcji Edukacji Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego WPA oraz EPA Early Career Psychiatrists’ Committee. Jego zainteresowania kliniczne skupiają się przede wszystkim wokół współwystępowania zaburzeń psychicznych z zaburzeniami neurologicznymi i somatycznymi, neuropsychiatrii, neuroobrazowania, leczenia zaburzeń neurorozwojowych. Wielokrotnie występował w roli prelegenta na polskich i zagranicznych konferencjach naukowych. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 30 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

"ADHD u dorosłych - diagnostyka i psychofarmakoterapia. Zaawansowane kompendium dla lekarzy" dr n. med. Tomasz Gondek, lek. Agata Todzia-Kornaś, mgr Olga Maracewicz "Depresja z przebiegiem sezonowym. Co lekarz psychiatra powinien wiedzieć o rytmach biologicznych i chronoterapii?" prof dr hab. n. med Adam Wichniak "Światowe trendy w psychiatrii - przegląd najważniejszych zagadnień z konferencji World Psychiatric Association 2023" lek. Kalina Chodzicka, dr n.med. Piotr Serafin, lek. Paweł Wierzbicki, lek. Ewa Buda "Ocena i prawidłowy opis stanu psychicznego - wskazówki dla psychologów i psychoterapeutów" mgr Agata Kowalska "Farmakoterapia a psychoterapia - fundamentalne szkolenie dla psychologów i terapeutów na 2024r." lek. Maciej Dul "Praca z młodzieżą - pomocne wskazówki z TSR. Kompendium dla psychologów, terapeutów, pedagogów" dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. UKW "Diagnoza w kierunku zaburzeń neurorozwojowych: złote standardy i wskazówki dla specjalistów PPP" mgr Anna Papis "Relacja terapeutyczna jako dźwignia zmiany w psychoterapii i pomocy psychologicznej" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Odpowiedzi na wyzwania w pracy z osobowością obsesyjno-kompulsywną" mgr Alicja Kubiak "ABC seksualności pacjenta w gabinecie psychoterapeuty" dr hab. n. med. Michał Lew - Starowicz "Diagnoza autyzmu z wykorzystaniem narzędzi psychologicznych" mgr Martyna Czopowicz
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]