ZABURZENIA OSOBOWOŚCI W ICD-11 - NOWA KLASYFIKACJA, NOWE SPOJRZENIE I WYZWANIA W PRAKTYCE KLINICZNEJ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 18 grudnia 2024 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00

Specjalisto, klasyfikacja ICD-11 zbliża się do polskich gabinetów wielkimi krokami! Zapisz się na szkolenie i naucz się nowego modelu diagnozowania jednych z najczęstszych trudności - zaburzeń osobowości. 

Na nadchodzącym webinarze:

  • uporządkujesz swoją wiedzę, jakie i dlaczego zmiany wprowadzono w ICD-11 w kategorii zaburzeń osobowości;
  • poznasz praktyczne wskazówki, jak przełożyć te zmiany do swojej praktyki;
  • krok po kroku nauczysz się nowoczesnej diagnozy zaburzeń osobowości, bazującej na ocenie ich głębokości i charakteru;
  • otrzymasz podpowiedzi, z jakich technik, narzędzi i strategii korzystać w codziennej pracy z Pacjentami z zaburzeniami osobowości itp. …

… i wiele więcej!

Zaburzenia osobowości to jedna z tych kategorii, w których nowa edycja Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych - ICD-11, przynosi prawdziwą rewolucję. Jej wprowadzenie oznacza odejście od jednoznacznych, sztywnych “etykiet” na trudności osobowościowe, takie jak osobowość “psychopatyczna”, “narcystyczna”, “borderline” itp. Zamiast tego będziemy diagnozować i leczyć zaburzenia osobowości, bazując na ocenie, czy i w jakim nasileniu u Pacjenta występują określone, nieadaptacyjne cechy, oraz jak ich obecność wpływa na jego ogólny poziom funkcjonowania. Psychiatrzy i psychoterapeuci wiążą się z tymi zmianami duże nadzieje. Takie podejście do Pacjenta wydaje się mniej stygmatyzujące, a także lepiej oddające niepowtarzalność doświadczeń każdej osoby, która puka do naszego gabinetu. 


Odchodzimy więc od tego, czego latami się uczyliśmy i od tego, jak dotąd pracowaliśmy. To duże wyzwanie: wdrożenie nowego podejścia do zaburzeń osobowości wymaga zrewidowania swojej wiedzy, przekształcenia postaw, nabycia nowych umiejętności - szczególnie w diagnostycznej pracy klinicznej. Nadchodzący webinar pozwoli Ci wejść “w nową rzeczywistość” z dobrym przygotowaniem i pewnością siebie. Przekażemy Ci sprawdzone informacje, obalimy najpowszechniejsze mity, rozwiejemy wątpliwości i co najważniejsze - pokażemy Ci, jak przełożyć teorię na praktykę. 


PRAKTYCZNY PROGRAM


  • Zmiany kryteriów w zakresie zaburzeń osobowości w ICD-11 i ich implikacje praktyczne 
  • Dymensjonalny model diagnozy - czym się charakteryzuje i jak krok po kroku wprowadzić go do swojej praktyki? 
  • Ocena charakteru i głębokości objawów:
  • główne wskaźniki głębokości zab. osobowości;
  • wskaźniki specyficznych obszarów zab. osobowości.
  • Narzędzia diagnostyczne przydatne w pracy z Pacjentami z podejrzeniem zaburzeń osobowości - przegląd dotychczasowych i zapowiedź nowych
  • Przewidywane wyzwania w diagnozie i terapii Pacjentów z zaburzeniami osobowości wg. ICD-11 - wskazówki od praktyka dla praktyków 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, którzy chcą podnieść swoje kompetencje z zakresu diagnozy zaburzeń osobowości zgodnie z założeniami klasyfikacji ICD-11. Zapraszamy zwłaszcza psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, studentów psychologii i medycyny. 


Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Marcin Borowski:

psycholog, specjalista psychoseksuolog, certyfikowany seksuolog EFS (European Federation of Sexology) i ESSM (European Society of Sexual Medicine), członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz European Federation of Sexology. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej Uniwersytetu SWPS oraz szkolenia z zakresu mediacji rodzinnych. Abiturient czteroletniego studium psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Aktualnie pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie oraz opiniuje jako biegły w sprawach karnych i cywilnych. Wcześniej pracował m.in. w Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Od wielu lat związany jest z poradniami zdrowia psychicznego, oddziałami psychiatrycznymi ogólnymi oraz o profilu sądowym.

Specjalizuje się w diagnozie klinicznej psychologicznej i seksuologicznej oraz terapii psychoseksualnej. Prowadzi wykłady z zakresu diagnozy psychologicznej i seksuologicznej oraz opiniowania sądowo-psychologicznego i sądowo-seksuologicznego. 

"Seksuologia w ICD-11: nowe wytyczne odnośnie diagnozy i słownictwa" prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz "ICD-11: jakie zmiany wprowadza i jak zastosować je w praktyce?" prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki "DBT w terapii zaburzeń osobowości i trudności interpersonalnych - niezbędne techniki dla każdego psychologa i terapeuty" mgr Izabela Budzyńska „Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin – wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów” prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro „Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza” dr hab. n. med. Anna Mosiołek
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]