Dane nie napawają optymizmem - samouszkodzeń dokonuje około 15-20% nastolatków w wieku od 16 do 19 roku życia. Ostatnie lata przyniosły nie tylko większe rozpowszechnienie zachowań autoagresywnych, ale i obniżenie wieku, w którym dziecko po raz pierwszy dokonuje samouszkodzenia. Psychoterapeuci, psychiatrzy i pracownicy oświaty coraz częściej spotykają się z dziećmi, które zaczynają się okaleczać przed ukończeniem 12 roku życia!
Udzielenie skutecznej pomocy nastolatkowi to nie jedyne wyzwanie. Ważne jest również, aby zapobiegać “zarażaniu się” okaleczaniem przez otoczenie nastolatka, co jest niestety częstym zjawiskiem. Zadaniem specjalisty jest także edukowanie opiekunów, w jaki sposób powinni wspierać dziecko i jak reagować na jego zachowania autoagresywne.
Celem tego webinaru jest dostarczenie Ci wsparcia i praktycznych wskazówek do codziennej pracy z młodzieżą z zachowaniami autoagresywnymi. Program szkolenia jest skonstruowany tak, aby odpowiadał na potrzeby zarówno psychologów i psychoterapeutów, jak i pedagogów czy nauczycieli.
Na webinar zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień stykają się z dziećmi i młodzieżą ze skłonnościami do zachowań autoagresywnych: zwłaszcza psychologów dzieci i młodzieży, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy pediatrów, psychiatrów i pozostałych specjalności, pedagogów, oligofrenopedagogów, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych, poprawczych - oraz wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży, autorka i współautorka artykułów i książek psychologicznych, psycholożka. Poza 4-letnim szkoleniem psychoterapeutycznym ukończyła także szkolenie z terapii EMDR oraz szkolenie z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej dla dzieci z doświadczeniem wykorzystania. Bliskie są jej nie tylko techniki terapii CBT, ale i Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej czy techniki pracy z ciałem. Doświadczenie kliniczne zdobywała jako biegły sądowy w sprawach dotyczących wykorzystania dzieci oraz w licznych poradniach i oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. Aktualnie jest związana z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej teksty były publikowane przez Polskie Wydawnictwo Naukowe, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i ogólnopolskie miesięczniki: Charaktery, Sens czy Newsweek: Psychologia Nastolatka.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]